Andy Whitfield - Andy Whitfield Kimdir - Andy Whitfield Hayatı

cicozz Çocukluk cicozlarda saklı
Andy Whitfield Kimdir?

Andy Whitfield, 1974 yılında Avusturya'da doğup 11 Eylül 2011'de ölen Whitfiled eğitimini mühendislik olarak yapmış bir model ve artisttir.
andy-whitfield.jpg

Oyunculuk kariyerine 2004'de başladı, ilk film deneyimi ise Cebrail oldu. 2010'da ise Spartacus: Blood and Sand dizisindeki Spartacus rolü ile söhreti yakalamıştır. Ünlü aktöre "Hodgkin dışı lenfoma" teşhisi konmuştu. Kanser hakkında ilkez Spartacus dizisi için verdiği röportajında veren Andy Whitfield, kendine "Hodgkin dışı lenfoma" teşhisi konduğunu söylemişti.

İkinci sezon hazırlıkları için olağan check-up’ını yaptıran oyuncunun hastalığı bu sayede ortaya çıkmıştı ve kendisi derhal Yeni Zelanda'da tedavi altına alınmıştı. Whitfield’in doktorları yaptıkları açıklamada lenfomanın erken teşhis edildiğini ve tedavi edilebilir olduğunu söylemişlerdi.

Whitfield ise "Mükemmel bir tedavi görüyorum, kendimi güçlü hissediyorum ve arkamda bir ordu dolusu insanın desteği olduğu için kararlıyım, hayırlısı olsun" demişti. Whitfield aslında kanseri o süreçte yenmişti ve Spartacus'ün ikinci sezonuna hazırlanıyordu ancak elim hastalık tekrar nüksetti ve yıldız oyuncunun bünyesini iflas ettirdi.

Ancak Yeni Zelanda'da tedavi görürken 11 Eylül 2011 tarihinde hayata gözlerini yumdu. Oyuncu evli ve iki çocuk babasıydı.

İlginizi Çekebilir: Andy Whitfield Resimleri
 
Üst