Andımızın kaldırılması sizce doğru mu?

Fatihan Üye
Andımızın kaldırılması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sonuçta Kuran'ı Kerim ayeti değil. Okumaktan zevk alanlar kadar, rahatsız olanlarda var. Düşünüyorum da her şey ters yüz olsaydı ben Ne Mutlu Kürdüm demek zorunda bırakılsaydım, kendimi iyi hissetmezdim galiba. Ya da bir okulda sabahları üç kulhü bir elham okunarak derse girilse, bir gayri Müslüm ne hisseder?

Dünyada her gün ant olayı bir tek Kuzey Kore'de kalmış. Okulların özel günlerinde bence ant olabilir. Nasıl meclise seçilen vekiller ant içiyor, onun gibi okulların başında ve mezuniyetlerde böyle sembolik antların olmasında sıkıntı olmaz belki.

Ama yine de isabetli bir karar oldu. Birden bire kıymete binmesi de Türkiye'deki muhalefet sorununu bir kez daha ortaya koydu.

Keşke bu ülkenin muhalefeti her şeye karşı olacağına, bu ülke için bir şeyler yapsa, çözüm önerisinde bulunsa, her işe taş koyan oyun bozan fonksiyonunu bıraksa...

Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Yorumunuzu yazın lütfen.
 
deep Harbi Aktif Üye
Ben yanlış buluyorum. Kime ne zararı var Ne Mutlu Türküm demenin?
 
caroline Yeni Üye
Ben küçükken her gün andımızı okurduk ama ben o zamanlar bilmezdim amacımız neydi. Şimdi düşününce her gün yemin ediyormuşuz. Açtığın bu yolda gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğimize and içerim iyi içelim de lafta bişey. İcraat yok yani. Açıkçası sırf muhalefet olmak için gündemi meşgul eden bir konu. Bugüne kadar bu andın anlamı öğretilmedi ise kuru kuruya da yemin etmenin anlamı yok.
 
Üst