Ambulanstan,seyyar morglu cenaze aracı

pesimist sanal alem
Bartın Belediyesi'nce yaptırılan seyyar morglu cenaze yıkama aracı yakında hizmet vermeye başlayacak.


Araç parkında bulunan 1992 model ambulansı Manisa'da seyyar morglu cenaze aracına çevirten Bartın Belediyesi, ihtiyaç duyan vatandaşlara bu araçla cenaze yıkama ve morg hizmeti sunacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, bu tür seyyar cenaze yıkama araçlarının yeni alınması durumunda fiyatının 50 ile 60 bin lira arasında olduğunu, ancak Bartın Belediyesi'nin aracı 8 bin 500 Liraya mal ettiğini söyledi.

Akın, "Artan kentleşme ile birlikte vatandaşlarımız cenazeleri yıkamada sorunlar yaşıyor. Apartmanlarda cenaze yıkamak zor oluyor. Biz vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda belediyemize seyyar morglu cenaze yıkama aracı kazandırdık. Sağlık personelimiz olmadığı için hasta nakillerinde kullanamadığımız 1992 model ambulansımızı cenaze yıkama aracına çevirttik." diye konuştu.

Seyyar morglu cenaze yıkama aracında şofbenli sıcak su tesisatı, 1 adet alüminyum tabut, jeneratör, temiz ve pis su hazneleri, mermerden imal edilmiş teneşir, dua okumaları için ses sistemi bulunuyor.
 
Üst