Alex neden gitti?

Ömer
Yönetici
Alex niye gönderildi?

Fenerbahçe Kulübü ile yollarını ayıran Brezilyalı futbolcu Alex De Souza, başkan Aziz Yıldırım'ın sarı - lacivertli kulüpleki 8 yıllık senesini 3 dakikada kararlaştırdığını söyledi.
Brezilyalı yıldız futbolcu, www.alex10.com.br adlı kendisine ait siteden yaptığı açıklamada Kasımpaşa'ya 2 - 0 kaybettikleri maçın ardından teknik direktör Aykut Kocaman'ın soyunma odasına gelerek istifa ettiğini, ardından da başkan Aziz Yıldırım'ın odaya girerek futbolculara birçok şey söylediğini açıkladı.

Pazar günü idmana gittiğinde teknik direktör Aykut Kocaman'ın kendisini odasına çağırarak kadro dışı bırakıldığını tebliğ ettiğini kaydeden Alex, şu ifadeleri kullandı: "Ben de bunun bir gerekçesi olması gerektiğini söyledim ve nedenlerini merak ettim. O da bana 'Ben bu takımın teknik direktörü ve lideriyim; sen de büyük ve güçlü bir oyuncusun. Soyunma odasında benim fikirlerime karşı olmanı kabul edemem. Bunun için bu kararı aldım"

Alex de Aykut Kocaman'a "Doğru, kararları başkan alır ve ileride neler olacağını göreceğiz." cevabını verdiğini kaydederek, şöyle devam etti: "

Saat 16.15'te başkanın kulüpteki ofisine gittim ve saat 16.18'e kadar kaldım. 8 yılımı geçirdiğim takımdaki kararımı, başkan 3 dakikada verdi. Konuşabileceğimi söyledi. Ben de teknik direktör Aykut Kocaman'ın takımla antrenman yapamayacağımı ve tek başına çalışmam gerektiğini söyledi. Nedenini merak ediyorum.? diye sordum. Başkanım da bana 'Karar senin ya tek başına antrenman yaparsın ya da gidersin' dedi. Ben Önümüzdeki Pazartesi günü bir basın toplantısını düzenleyeceğim. Fenerbahçe taraftarlarına herşeyi anlatacağım. Brezilya'ya herşeyiyle açık bir şekilde dönmek için bunu borçluyum."

Doğru mu Samet
F.Bahçe'de önce kadro dışı bırakılan ardından da sözleşmesi feshedilen Alex tartışmalarına Başkan Aziz Yıldırım son noktayı koydu.

Alex'in "8 yıllık geçmişimi 3 dakikada sildi." diyerek tepki gösterdiği Başkan Yıldırım, "Gerekirse üç dakikada değil saniyede karar veririm. Fenerbahçe için babamı tanımam." dedi. Sambacı futbolcuyu saygısızlıkla suçladı. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kulüple ilişkisi hafta başında resmen kesilen Brezilyalı yıldız futbolcu Alex hakkında sert konuştu. Yıldırım, Sarı-Lacivertli takımın bugün Borussia Mönchengladbach ile deplasmanda oynayacağı Avrupa Ligi maçı için Almanya'ya hareket etmeden Sabiha Gökçen Havalimanı'nda Alex'e adeta ateş püskürdü.

Yanına, Kulüp Asbaşkanı Ali Yıldırım, Teknik Direktör Aykut Kocaman ve Alex'in takımdaki tercümanlığını yapan Samet Güzel'i de alarak basının karşısına geçen Aziz Yıldırım, Sambacı futbolcunun önceki akşam kendisine ait internet sitesindeki açıklamalarına sert yanıtlar verdi.

Başka takımların Avrupa'da aldığı yenilgilere rağmen medyanın gündeminde sadece Alex konusunun bulunduğunu hatırlatarak, eleştirilerde bulunan Başkan Yıldırım, Alex'in sözleşmesinin feshedildiği süreci anlattı.

Alex'in, "8 yıllık geçmişime 3 dakikada karar verdiler." ifadesiyle ilgili konuşan Yıldırım, "Ben F.Bahçe'nin menfaatleri için gerekirse saniyede karar veririm. Öyle 3 dakika falan yok, saniyede karar veririm. Zamanında nasıl kalması için alkışladım, dirayet gösterdiysem, bugün de gitmesi gerektiğine inandığım için bu kararı verdim. Eğer Alex, F.Bahçe başkanının üzerine çıkmışsa o zaman ya başkan gider, ya Alex gider. Bunu kamuoyu da böyle bilsin." şeklinde konuştu.

Brezilyalı futbolcu için 50 bin kişinin statta "dışarı" diye bağırdığı zaman tek başına Alex'e destek olduğunu anlatan Yıldırım, "Alex'i ben de seviyorum, hepinizden çok seviyorum. 50 bin kişi 'dışarı' diye bağırdığı zaman tek başıma kalkıp ben ve arkadaşlarım alkışlayıp arkasında durduk. Sonraki süreçlerle ilgili bütün açıklamaları ben kendisi konuştuktan sonra yapacağım." diye konuştu.

odamda bile telefonla twit attı

Tercüman Samet Güzel'e sık sık Alex ile aralarında geçen diyalogların doğru olup olmadığını soran Yıldırım, sözleşmenin feshedilme sürecini "Aykut Kocaman ile konuştuktan sonra beni aradı Samet, Alex sizinle görüşmek istiyor dedi. 'Saat 16.00'da gelin' dedim, 16.15'te geldiler, F.Bahçe Başkanı'nı beklettiler. Odaya aldım, elinde telefon, "twit" atıyor devamlı. Ayak ayak üstüne atmış. Biz örf ve âdetimizde büyüğümüzün karşısında ayak ayak üstüne atmayız. Bakın nerelere geliyorum. Twitter'da devam edip, yüzümüze bakmıyor. Dedi ki, 'Benim durumum ne olacak?' Ben de, 'Sen ne istiyorsan o olacak' dedim." şeklinde anlattı.

Yıldırım daha sonra sözü Samet Güzel'e bıraktı. Tercüman Güzel ise şöyle devam etti: "Alex, başkana, 'Hoca beni kadroda düşünmediğini söyledi, bundan sonra siz ne düşünüyorsunuz?' dedi. Başkanımız da 'Sen ne düşünüyorsan öyle olacak' dedi. 'Kalmak istiyorsan takımla birlikte kadroda olmayacaksın, gitmek istiyorsan bunu da söyleyebilirsin' dedi. Alex de 'Gitmek istiyorum' dedi."

Daha sonra Alex'in mukavelesinin feshedilmesini istediğini bildiren Yıldırım, eylül ayı sonu itibarıyla Alex'in kulüpten bir lira alacağının bulunmadığını belirterek, "Vermiş olduğumuz bir çek vardı. Onu da cuma günü getir, tahsil edip nakit ödeyeceğiz.'' dediklerini ifade etti.

saha dışındaki alex'e kefil değilim

Daha geniş açıklamaları önümüzdeki hafta bir basın toplantısı düzenleyerek yapacağını anlatan Yıldırım, "Saha içindeki Alex'e ben de kefilim ama saha dışındaki Alex'e değil. Bunu da haftaya açıklayacağım, her şeyi anlatacağım." şeklinde ifadeler kullandı. Kendisine veda için yemek ve benzeri organizasyon yapma teklifinde bulunduklarını ancak Alex'in istemediğini aktaran Aziz Yıldırım, "Kimse F.Bahçe'den büyük değildir. Ne Aziz Yıldırım, ne Aykut Kocaman, ne Alex ne de bir başkası... Tek büyük vardır, o da F.Bahçe'dir. Biz F.Bahçe'yi 14 senede bir kurum haline getirdik, onu yerle bir edemeyiz.'' şeklinde konuştu.

Bir gazetede yer alan, Aykut Kocaman'ın yerine yardımcısı İsmail Kartal'ın sahaya çıkacağı ifadeleriyle ilgili olarak ise Yıldırım, şöyle devam etti: "Biz öyle korkak adamlar değiliz. Kimseden korkmayız. Verdiğimiz kararın da arkasında dururuz. Aykut Kocaman da Aziz Yıldırım olduğu müddetçe, kendi istediği müddetçe, kendisi 'Ben varım' dediği müddetçe buradadır. Ben de buradayım. Benim F.Bahçe için çektiklerimi herkes biliyor. 3 Temmuz süreci devam ediyor. Taraftarı bölmeye çalışıyorlar."

Dün Alex'e küfür edenlerin bugün arkasında durduğunu savunan Başkan Yıldırım şöyle konuştu: "Gazetelere ilanlar veriyorlar. Dün Alex'e küfür edenler bugün arkasında duruyorlar. F.Bahçe'nin arkasında mı duracağız, Alex'in arkasında mı? Alex bir şahıstır, Aziz Yıldırım bir şahıstır, Aykut Kocaman bir şahıstır. F.Bahçe bir kurumdur. Biz kurumun arkasındayız. Biz de seviyoruz Alex'i. Benim çocuğum da seviyor, teyzem de seviyor. Alex'i sevmek ayrı şey. Ama huzur kalmadı burada."

Yıldırım, konuşmasını şu sözlerle noktaladı: "F.Bahçe düşmanı olanlar hortladılar. Onları uyarıyorum. Onları rezil ederim. Alex'i sevmeyenler, formasını alıp kâğıdını kesmeden getirip oraya koyup gözyaşları dökmesinler. Bunlar timsah gözyaşları. Kimseyi de kandırmasınlar. 8 sene onun burada kalmasını sağladık, hem de ne şartlarda. Bir dakika için bile F.Bahçe için gözümü kırpmam. Babamı tanımam.''
 
kgbi Yeni Üye
eğer bu tartışmalar devam ederde, fenerbahçede tekrar guruplaşmalar başlarsa fenerbahçe 15 sene geri gider.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
1B
Yanıtlar
21
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
3
Görüntülenme
1B
Üst