Tak-çalıştır kamera

Teknoloji Haberleri bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Datagate'den tak-çalıştır IP kamera

  IP kameralarının yetenekleri ve uygulama alanları gün geçtikçe artıyor. İşte bir tak-çalıştır kamera

  Hareket algılamada e-postayla uyarı veren ürün, hem evdeki canlı yayın ile çocuğunu takip etmek isteyen aile bireyleri, hem de akşamları ofisteki en ufak hareketten haberdar olmak isteyen kurumsal kullanıcılar için ideal.

  Index Grup bünyesinde faaliyet gösteren ve İMKB'nin genç bilişim firmalarından olan Datagate Bilgisayar, Türkiye'deki tek dağıtıcısı olduğu GKB firmasının IP kamerasını pazara sundu. IP CAM IC202 adlı ürün, kurumsal ve bireysel kullanıcıların güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirildi.

  Kullanıcıların kolaylıkla takıp çalıştırabilecekleri IP CAM IC202, bilgisayara ihtiyaç duymadan, yalnızca modem bağlantısıyla kullanılabiliyor. Böylece, internet üzerinden DDNS ayarlama ya da IP eşleştirmesine gerek kalmıyor. Ürün, ayrıca ses ve görüntüye anında erişim ve tek tuşla kayıt imkanı sunuyor.

  Dinamik IP özelliğine sahip ürün, istediğiniz her yerden değer verdiklerinizi rahatlıkla takip etmenizi mümkün kılıyor. Uzakta olduğunuz zamanlarda, isterseniz ofisinizin, isterseniz bebeğinizin güvende olup olmadığını cep telefonunuzdan izleyebiliyorsunuz. Üstelik, bu kamera sayesinde, birden fazla kişi aynı görüntülere ulaşabiliyor.

  Kablolu ve kablosuz bağlantı imkanı sunan IP kamera, kullanıcılara tak-çalıştır rahatlığı sağlarken, yüksek çözünürlüğü (640x480 piksele kadar), 63 derecelik görme açısı, küçük boyutu, renk seçenekleri,kolay kullanımı ve şıklığı ile dikkat çekiyor. Türkçe kullanma kılavuzu ve Türkçe arayüzü sayesinde de Türk tüketicilerin beklentilerini fazlasıyla karşılıyor.

  Dahili web sunucusuna sahip olan IP CAM IC202, geliştirilmiş MPEG-4 sıkıştırmayı destekliyor. Kamera ayrıca, hareket tespit edilmesi durumunda e-postayla uyarı veriyor, FTP'ye görüntü yükleyebiliyor, 3G cep telefonuyla görüntüleme imkanı sunuyor ve senkronize sesli görüntüleme sağlıyor. Bu özellikler, kamera sahiplerinin, evlerindeki ya da ofislerindeki gelişmeler hakkında anında bilgi alarak içlerinin rahat olmasını sağlıyor.

  Bekçi köpeği (watchdog) özelliği bulunan IP CAM IC202, "unicast" modunda 4 eşzamanlı kullanıcıyı, "multicast" modunda ise sınırsız sayıda kullanıcıyı destekleyebiliyor. Online firmware yükseltmesi yapılabilen kamera, 16 IP kamerasını yönetebilen bir yazılımla birlikte sunuluyor.

  Kaynak : Chip