Sigara Stresi giderir mi

Soru & Cevap bölümünde yer alan bu konu deep tarafından paylaşıldı.

 1. deep

  deep Harbi Aktif Üye

  Sigara Stresi giderir mi, Sigara Stresi Geçirir mi
  Sigara içenlerin bahanelerinden biri daha bilimsel olarak çürütüldü… Sigaranın, ”stresten içiyorum” diyenlere de çare olmadığı belirlendi.

  Kanada’nın Toronto ve Montreal üniversitelerinden bilim adamlarının 12-16 yaş grubu gençler üzerinde ortaklaşa gerçekleştirdikleri araştırma sonucuna göre sigara, gençlerde stresi kesmediği gibi artmasına da neden oluyor.

  Araştırmacılar, çalışmanın ortaokul 2. sınıf ile lise 2.sınıf arasındaki yaş ve her gelir grubundan 662 genç ile yapıldığını söyledi. Çalışmada, ”sigara içersen sakinleşirsin” teorisini esas aldıklarını kaydeden bilim adamları, ”Sigaranın, zihnindeki sorunlarla boğuşan gençlerin ruh halinde sakinleşmenin aksine, onları daha da stresli hale getirdiğini saptadık. Buna nikotin kaynaklı bağımlılığın, vücudun kontrol mekanizması üzerindeki olumsuz etkisi neden oluyor. Artık eminiz ki uzun süre nikotine maruz kalanlar, daha fazla depresyon ve stres yaşıyorlar” dedi.
   
 2. ladigar

  ladigar Üye

  sigara ve içki içenlerin çoğunun bahanesi bu, sıkıntımızdan içiyoruz! içiyorsak bir sebebi var diyorlar irade meselesi. adam meyilliyse içiyor gerisi teferruat.