Sigara Stresi giderir mi

deep Harbi Aktif Üye
Sigara Stresi giderir mi, Sigara Stresi Geçirir mi
Sigara içenlerin bahanelerinden biri daha bilimsel olarak çürütüldü… Sigaranın, ”stresten içiyorum” diyenlere de çare olmadığı belirlendi.

Kanada’nın Toronto ve Montreal üniversitelerinden bilim adamlarının 12-16 yaş grubu gençler üzerinde ortaklaşa gerçekleştirdikleri araştırma sonucuna göre sigara, gençlerde stresi kesmediği gibi artmasına da neden oluyor.

Araştırmacılar, çalışmanın ortaokul 2. sınıf ile lise 2.sınıf arasındaki yaş ve her gelir grubundan 662 genç ile yapıldığını söyledi. Çalışmada, ”sigara içersen sakinleşirsin” teorisini esas aldıklarını kaydeden bilim adamları, ”Sigaranın, zihnindeki sorunlarla boğuşan gençlerin ruh halinde sakinleşmenin aksine, onları daha da stresli hale getirdiğini saptadık. Buna nikotin kaynaklı bağımlılığın, vücudun kontrol mekanizması üzerindeki olumsuz etkisi neden oluyor. Artık eminiz ki uzun süre nikotine maruz kalanlar, daha fazla depresyon ve stres yaşıyorlar” dedi.
 
sigara ve içki içenlerin çoğunun bahanesi bu, sıkıntımızdan içiyoruz! içiyorsak bir sebebi var diyorlar irade meselesi. adam meyilliyse içiyor gerisi teferruat.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
1
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
24B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Üst