Şanlıurfalı kızlardan yeni kampanya

agent force Harbi Aktif Üye
Şanlıurfalı kızlardan yeni kampanya

Onlar aslında evimizin gizli sultanlarıdır. Kimse farkında olmadan her şeye hükmederler; fakat zihinlerde, G. Doğu ve kadın sanki birbirine zıt ve düşman gibidir .
G. Doğu’da kadınlar, ev işleri ve çocuk bakmakla yükümlüymüş gibidir ve yapabilecekleri tek şey bunlarmış gibi görülür. Tüm bunlara tepki gösteren ve ''yapacaklarımız bunlardan ibaret değildir'' diyen G. Doğulu genç kızlar var şimdi…

Bundan birkaç sene evveline kadar ‘Haydi kızlar okula' ve 'baba beni okula gönder’ gibi kampanyalarla anılan G. Doğulu kızlar, şimdilerde basketbol salonlarında keşfedilmeyi bekliyor.

Devletimizin verdiği imkanları kendi azimleriyle birleştirip, bir basketbol takım kuran Şanlıurfa Osmangazi Lisesi kız basketbol takımın oyuncuları, bakın başarılarını ve hedeflerini nasıl anlattılar.

‘Biz on bir kişi ile kurduk takımımızı, birçok fedekarlık ve emeklerimizle Ş.Urfalı kızların artık sınırlarını aştığını, büyük hedeflerinin olduğunu göstermek istedik.

Bize inananları, bizleri koruyan bir kalkan olarak gördük. Başarının o cezp edici büyüsüyle ruhumuzu besledik.Takımımızın alacağı başarının yanında okulumuzun bir kız basketbol takımının olması aslında, şehrimizin kızları için artık ‘kampanyalarla okula giden kızlar’ izlenimini silmekti. Bunu başardığımız için mutluyuz. Okulumuzu ve şehrimizin kızlarını en güzel şekilde temsil ettiğimizi düşünüyoruz. Takımımız Ş.Urfa ikinciliğini elde ettiği içinde çok mutlu olduk ve gelecek için umutlarımız da çoğaldı.’

Takım kaptanın kaptanı olmasının yanında takımının sayı makinesi de olan Fatmagül'ün gönlünde yatan ise , milli takıma kadar yükselebilmek...

Fatmagül, hedeflerini şöyle anlattı:

‘Çocukluğumdan beri basketbola karşı bir merakım vardı; fakat bir basketbol salonunda seyirciler karşısına çıkıpta maç yapacağım aklıma gelmezdi. Okulumuzda kız basket takımının kurulacağını duyduğumda sanki bir hayalim gerçekleşiyor gibi oldu ve takıma seçilmeyi başardım ve çok mutlu oldum. Takım içinde bana büyük sorumluluk düştüğünün farkındaydım ve bu sorumluğun bilincinde olarak çalıştım ve elimden gelenin en iyisini yaptığıma inanıyorum. Bundan sonraki hedefim, tabiî ki önce iyi bir takımda forma giymek ve Ş.Urfa’dan milli takıma seçilen beklide ilk bayan basketçi olmak. Bu hedefime ulaşırsam tüm Türkiye görecek ki artık G.Doğu eski G.Doğu değildir.’

Son düzenleme moderatör tarafından: