Peygamber Efendimizin Doğduğu Evin Şimdiki Hali

Peygamber Efendimiz bölümünde yer alan bu konu gizems tarafından paylaşıldı.

 1. gizems

  gizems HaRbİ PrEnSeS

  Alemlerin rabbi olan Allahın elçisi, gözümüzün nuru, Hazreti Muhammed'in doğduğu evin temelleri 20. yüzyılın başlarına kadar muhafaza edilmişti. Arazi Hazreti Muhammed'in soyundan gelen Mekke Şerifi unvanındaki idarecilerce yıllarca himaye edildi ve bakımı da yine bu idareciler tarafından yapıldı. Hac ve umre dönemlerinde de hacı adaylarının ziyaret ettiği uğrak yerler arasındaydı.

  1920'den sonra Vahhabi mezhebine mensup Suud hanedanı ülke idaresini aldıktan sonra tıpkı cennetül baki mezarları tahrip edildiği gibi Efendimiz'in doğduğu ev de tahrip edildi ve temelleri yıkılarak yerine bugün "Mekke Kütüphanesi" olarak kullanılan bina yapıldı. Ancak geçtiğimiz yıllarda Suudlar o kütüphane binasını da yıkıp yerine başka bir bina dikmeyi planlıyordu. Şu an hangi aşamada bir fikrim yok.

  Sizlere şuan Mekke Kütüphanesi olarak kullanılan ama eskiden üzerinde Efendimiz aleyhisselamın evi bulunan o araziden resimler göstermek istiyorum.

  peygamberimizin-evi-1.jpg
  peygamberimizin-evi-2.jpg
  peygamberimizin-evi-3.jpg
  peygamberimizin-evi-4.jpg
  peygamberimizin-evi-5.jpg
  peygamberimizin-evi-6.jpg
  peygamberimizin-evi-7.jpg
   
  Son düzenleme moderatör tarafından: 16 Haziran 2016
 2. AKGÜN

  AKGÜN Üye

  evet O nun doğduğu ev hala koruma altında ancak ararp hükümetinin pekte iyi baktığı söylenemez ve rant için korudunu söylersekte çokta yanlış olmas heralde
   
 3. Peygamber efendimizin yaşadığı ev nurla doludur görmedim ama görmeyi çok isterim:) gizemciğim lütfen bi daha darılma oldumu:eek:
   
 4. ayrıca paylaşımında çok güzel güzel bi konu açmışsın çok saol
   
 5. Rebel Angel

  Rebel Angel Harbi Kız

  çok sağol cnm ,,gerçekten çok kutsal biyer ALLAH inş. görmeyi nasip eder bize..!