Peygamber Efendimizin Doğduğu Evin Şimdiki Hali

gizems HaRbİ PrEnSeS
Alemlerin rabbi olan Allahın elçisi, gözümüzün nuru, Hazreti Muhammed'in doğduğu evin temelleri 20. yüzyılın başlarına kadar muhafaza edilmişti. Arazi Hazreti Muhammed'in soyundan gelen Mekke Şerifi unvanındaki idarecilerce yıllarca himaye edildi ve bakımı da yine bu idareciler tarafından yapıldı. Hac ve umre dönemlerinde de hacı adaylarının ziyaret ettiği uğrak yerler arasındaydı.

1920'den sonra Vahhabi mezhebine mensup Suud hanedanı ülke idaresini aldıktan sonra tıpkı cennetül baki mezarları tahrip edildiği gibi Efendimiz'in doğduğu ev de tahrip edildi ve temelleri yıkılarak yerine bugün "Mekke Kütüphanesi" olarak kullanılan bina yapıldı. Ancak geçtiğimiz yıllarda Suudlar o kütüphane binasını da yıkıp yerine başka bir bina dikmeyi planlıyordu. Şu an hangi aşamada bir fikrim yok.

Sizlere şuan Mekke Kütüphanesi olarak kullanılan ama eskiden üzerinde Efendimiz aleyhisselamın evi bulunan o araziden resimler göstermek istiyorum.

peygamberimizin-evi-1.jpg

peygamberimizin-evi-2.jpg

peygamberimizin-evi-3.jpg

peygamberimizin-evi-4.jpg

peygamberimizin-evi-5.jpg

peygamberimizin-evi-6.jpg

peygamberimizin-evi-7.jpg
 
Son düzenleme moderatör tarafından:
AKGÜN Üye
evet O nun doğduğu ev hala koruma altında ancak ararp hükümetinin pekte iyi baktığı söylenemez ve rant için korudunu söylersekte çokta yanlış olmas heralde
 
Peygamber efendimizin yaşadığı ev nurla doludur görmedim ama görmeyi çok isterim:) gizemciğim lütfen bi daha darılma oldumu:eek:
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
1B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
11B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Üst