nazım hikmette yeteri kadar değer veriliomu acaba?

SBS bölümünde yer alan bu konu green.day tarafından paylaşıldı.

 1. green.day

  green.day Yeni Üye

  nazım hikmet ran değerli şaairlerimizden biri olarak yıllarca ülkesinden ayrı kalmıştır.Mezarı bile yurtdışındadır.yurdu için sürgün edilmiş nazım hikmet ran'a yeteri kadar değer veriyor muyuz???
   
  Son düzenleme moderatör tarafından: 26 Temmuz 2011
 2. hacercan

  hacercan Üye

  Nazım hikmet ran kitaplarının bir dönem okullarda yasaklandığını lisede öğrendim.moskovada komünist üniversitesine yazıldığını, yaşamının büyük çoğunluğunu hapislerde geçirmiş olduğunu biliyorum.Türkiye de ölmemiş nazım hikmet. onun döneminde zaten karışıklıklar olduğunu da var sayarsak bu nedenle adını fazla duyuramamış olabilir.ben okumuyorum nazım hikmet . okuyanlara da karışmıyorum . sonuçta herkesin kendi düşüncesidir hangi şairi benimsiyorsa.
   
 3. Ömer

  Ömer Yönetici

  bende okumuyorum nazım hikmet'i. dönem şartları ve yasaları hakkındada pek bilgi sahibi değilim. ama bildiğim kadarıyla geçen sene hükümet bakanlar kurulu kararıyla Türk vatandaşlığını iade etmişti kendisine.Ayrıca İstiklal Marşı şairimiz Mehmet Akif'e yeteri kadar değer veriliyor mu ki Nazımlara Necip Fazıllara gereken değer verilsin? Değer anlayışınıda tartışmak lazım. Okuyucuları bu şairlerin kitaplarını okudukça onlara gereken değeri veriyor zaten.
   
  Son düzenleme: 22 Kasım 2009
 4. Mr.Jackson

  Mr.Jackson Sagopa Kajmer

  ben açıkçası bir anket yapmıştım nazım hikmet ve necip fazıl kısakürek hakkında necip fazılı seçtiler ben bu durumdan hoşnut kalmadım nazım hikmete gereken önem verilmiyor...
   
 5. hacercan

  hacercan Üye

  bi okuyucunun yazar veya şaire verebileceği değer ;kitaplarının okunmasıyla gerçekleştiğine göre.. şimdi bu şairin yapıtını veya şiirlerini herkes okuyacak diye bi kanun mu var böyle sormuşunuz.:olumsuz:
   
 6. Ömer

  Ömer Yönetici

  sen nazımı seviyorsun diye ben hoşnutsuz mu olmalıyım :D ne geri bir düşünce.
   
 7. Mr.Jackson

  Mr.Jackson Sagopa Kajmer

  öyle değil adminim yani gereken değer verilmiyor konusunda ben hoşnut olmadım öyle yhani :D