İstanbula Yakın Tatil Beldeleri

İstanbul bölümünde yer alan bu konu mahir tarafından paylaşıldı.

 1. mahir

  mahir Harbi Aktif Üye

  En kısa tatillerde bile kaçamak yapmak isteyeceğiniz, İstanbul’un koşuşturmacasından, keşmekeşinden sıyrılıp, kafanızı dinleyebileceğiniz İstanbul’a çok yakın tatil beldeleri var. Hafta içi, hafta sonu ve bayramlarda fiyatlar değişebiliyor. Uygun bir fırsatını bulduğunuzda kendinizi bu tatil beldelerinde bulabilirsiniz.

  Gösterişten uzak, bütçeye uygun ve zamandan tasarruf etmek isteyenler için İstanbul civarındaki tatil beldeleri konusunda bir araştırma yaptık.
  agva.jpg
  Ağva – İstanbul’un birçok yerinden 1,5 saatte ulaşabilecek konumda. Karadeniz’in incisi niteliğinde tatil yapılabilecek en güzel yerlerden biri.
  polenezkoy.jpg
  Polenezköy – Polonya’lıların kurduğu şehire yaklaşık yarım saat uzaklıkta, şehir hayatından sıkılanlar için kafa dinleme bakımından en ideal yerlerden biri.
  sile.jpg
  Şile – Karadeniz’in bu sakin kıyı ilçesi gerçekten değişik bir ortam arayanlar için biçilmiş kaftan. İstanbul’un her yerinden ortalama 1,5-2 saatte ulaşım olanağı mevcut.
  igneada.jpg
  İğneada – İstanbul’a 250 km uzaklıkta çok güzel bir kuzey tatil beldesi. Yine Karadeniz’e kıyısı olan ve Bulgaristan sınırına çok yakın bir yer. İğneada’nın temiz havası ve uzun uzadıya giden geniş sahil kumsalları bulunuyor. Ayrıca bölgede yedi adet gölde bulunuyor. Karadeniz’in temiz havasını ciğerlerinize çekmek istiyorsanız burası tam size göre.
  kilyos.jpg
  Kilyos – Yine İstanbul’un kuzeyinde şehrin her yerine ortalama 1 saat uzaklıkta bulunan bu tatil beldesi, şehrin üzerinde bıraktığı yorgunluğu atmanız için çok faydalı bir yer. Sarıyer’in bu güzel tatil beldesine de gitmeyi düşünebilirsiniz.
  avsa-adasi.jpg
  Avşa – Adada tatil yapmak isteyenler için çok muhteşem bir yer. Balıkesir iline bağlı bu Marmara adası sizlere unutulmaz anılar yaşatmaya aday. Avşa’nın en ünlü yeri Şahintepesi. Buradan gün doğumu ve gün batımı manzarasını izlemek sizleri bambaşka dünyalara götürecek.
  sarkoy.jpg
  Şarköy – İstanbul’a 3,5 saat mesafede olan bu tatil beldesi Türkiye’nin en uzun kumsalına sahip. Bu sahil kumsal şeridi ayrıca dünyanın sayılı kumsalları arasında yer alıyor. İstanbul’dan kaçıp kafa dinlemek isteyenler Şarköy’ü de alternatifleri arasına almalılar bizce. Ayrıca su ürünü yemekleri ile de damak tadına hitap eden bir yer Şarköy.
  akcakoca.jpg
  Akçakoca – Düzce’nin Akçakoca ilçesi İstanbul’a ortalama 3,5 saat uzaklıkta bir ilçe. Farklı bir tatil yapmak isteyenler Akçakoca’da sakin bir tatil yapabilir.

  Diğer tatil beldeleri

  Şile
  Sapanca
  Göynük
  Karasu
  Kerpe
  Kuzuluk