Antalya Bşb: 89 Alpella: 80

Basketbol bölümünde yer alan bu konu EFSANEMAN tarafından paylaşıldı.

 1. EFSANEMAN

  EFSANEMAN Üye

  Ligde play-off’a kalma mücadelesi veren Antalya Büyükşehir Belediyesi sezonun 27. haftasında alt sıralardan kurtulma çabası veren Alpella’yı konuk etti. Maçtan Antalya temsilcisi 89-80 galip ayrıldı.

  Maça Alpella Hughes’in, Antalya Büyükşehir Belediyesi ise Ersin ve Lucas’ın basketleri ile başladı. Ev sahibi takım, serbest atış çizgisinden Marsh’ın kazandırdığı sayıların ardından Lucas’ın pota altından bulduğu basket ile 3. dakikayı 10-2 üstün geçti. Can7n basketi ile skordaki suskunluğunu bozan Alpella, ribaundlarda etkili bir oyun ortaya koymasına rağmen, arka arkaya hücumlardan boş döndü. Marsh ve Arda ile skor bulmaya devam eden Antalya temsilcisi 6. dakikaya da 14-6 önde girdi. Serhat’ın basketine Lucas’ın 3 sayılık basketi ile hemen yanıt veren, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Douthit’in de skora katkısı ile 8. dakikada 10 sayılık farka ulaştı (20-10). Kinloch’un basketinin ardından Strickland’in 3 sayılık basketi ile farkı eritmeye çalışan konuk takım, Marsh’ı durdurmakta zorlandı. İlk periyot 24-14 Antalya temsilcisinin üstünlüğünde tamamlandı.

  İkinci periyoda Alpella Serkan’ın, ev sahibi takım ise Nedim’in sayıları ile başladı. Martin’in 3 sayılık basketine Serhat ile karşılık veren İstanbul temsilcisi savunmasında açıklar verince Ersin’in basketi ile Antalya Büyükşehir Belediyesi, 15. dakikayı da 33-23 önde geçti. Rakibinin pota altındaki etkili silahı Marsh’ın sayılarına engel olamayan ancak Serhat ve Serkan’ın 3 sayılık basketleri ile oyuna tutunan Alpella, Strickland’in de skora katkısı ile 18. dakikaya girilirken farkı 6 sayıya indirdi(39-33). Orhun Ene’nin molasının ardından Douthit Marsh ikilisinin sayılarına da Kinloch ve Serhat ile hemen karşılık veren Alpella farkın açılmasına izin vermedi. İlk yarıyı ev sahibi takım 43-37 önde kapattı.

  İkinci yarıya Alpella etkili başlayan taraf oldu. Serhat’ın arka arkaya bulduğu 3 sayılık basketlerle birlikte Deniz ve Strickland’in sayıları ile 12-4’lük bir seri yakalayın İstanbul temsilcisi 23. dakikada maçta ilk kez skor üstünlüğünü ele geçirdi(47-49). Serbest atış çizgisinden ve boyalı alandan Douthit’in kazandırdığı sayılarla skordaki sıkıntısına çözüm bulan Antalya Büyükşehir Belediyesi, Ogün ve Strickland’in sayılarına engel olamadı. Mücadelenin 27. dakikasında Douthit’in basketi ile skoru 55-53’e taşıyan ev sahibi takım tekrar skor üstünlüğünü ele geçirdi. Strickland’in sayıları ile maçtan kopmayan Alpella, Serkan’ın da skora katkısı ile dengeyi korudu. Skor üstünlüğünün devamlı el değiştirdiği üçüncü periyodun son dakikalarında top kayıplarının yanı sıra Douthit’i de bir türlü durduramayan Alpella, skordaki üstünlüğünü korumayı başaramadı ve Antalya temsilcisi Marsh’ın basketi ile son periyoda 61-59 üstünlükle girdi.

  Karşılaşmanın son 10 dakikalık dilimine iki takım da top kayıpları yaparak başladı. Lucas, ve Arda ile basketler bulan Antalya Büyükşehir Belediyesi, rakibinin top kayıplarını iyi değerlendirerek Ersin ile de 3 sayılık bir basket buldu ve 32. dakikada farkı tekrar 8 sayıya çıkarttı(69-61). Kinloch- Strickland ikilisinin basketlerine de Lucas ve Ersin ile hemen karşılık veren ev sahibi takım, maçın son 5 dakikasına 10 sayı farkla 76-66 önde girdi. Hughes’in serbest atışlardan bulduğu sayıların ardından Serhat ile de bir basket bulan Alpella farkı tekrar 6 sayıya düşürse de Ersin’in 3 sayılık basketine engel olamadı. Ev sahibi takım günün etkili ismi Douthit’in sayıları ile skor üretmeye devam ederken İstanbul temsilcisi, Can ve Serhat’ın gayretleri ile son 2 dakikaya girilirken farkı 6 sayıya indirdi(82-76). Nedim ve Cemal ile skor bulmaya devam ederek üstünlüğünü koruyan Antalya temsilcisi maçtan 89-80 galip ayrıldı.

  SALON: Atatürk Spor Salonu

  HAKEMLER: Ersan Ergüler-Sami Özel-Berk Torun

  ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE (89): Ricardo Marsh 17 (3 ribaund, 2 asist), Cemal Bayraktar 3 (1 ribaund, 1 asist), Nedim Yücel 6 (2 ribaund), Can Akın (2 ribaund, 1 asist), Arda Urcu 5 (2 asist), Kemal Bitim 6 (4 ribaund), Cartier Martin 3, Eugene Douthit 21 (6 ribaund, 3 asist), Ersin Görkem 14 (6 ribaund, 3 asist), Alfred Lucas 14 (5 ribaund, 6 asist).

  ALPELLA (80): Marshall Strickland 18 (3 ribaund, 5 asist), Deniz Tunca 2 (2 ribaund), Serkan İnan 8 (2 ribaund, 2 asist), Ogün Sevinç 3 (1 ribaund, 1 asist), Burak Yönder (1 asist), Serhat Çetin 22 (2 ribaund, 4 asist), Damion Kinloch 8 (7 ribaund, 3 asist), James Hughes 14 (12 ribaund, 2 asist), Can Özcan 5

  1.PERİYOT:24-14
  2.PERİYOT:19-23
  3.PERİYOT:18-22