Antalya Bşb.: 89 Pınar Karşıyaka: 78

Beko Basketbol Ligi’nin 29. haftasında Antalya Büyükşehir Belediye, evinde Pınar Karşıyaka’yı konuk etti. Mücadeleden Antalya Büyükşehir Belediye 89-78’lik skorla galip ayrıldı.

Maça Pınar Karşıyaka Geno Carlisle’nin sayısı ile başlarken, Antalya Büyükşehir Belediye de rakibine Ersin Görkem’in 3 sayılık basketi ile cevap verdi. İlk dakikalarda etkili olan Pınar Karşıyaka, Sean Marshall ve Asım Pars ile skor üreterek 3-9’luk üstünlüğü ele geçirdi. Rakibinin sayılarına Emre Bayev, Eugene Douthit ve Alfred Lucas ile cevap veren evsahibi ekip, maçın 4. dakikası içinde skoru 9-10’a taşıdı. Valentin Pastal’ın 3 sayılık basket ile rakibine karşılık veren konuk ekip, aynı oyuncunun ikinci üçlüğü ile 6. dakika içinde 6 sayılık farka ulaştı (10-16). Ricardo Marsh ile etkili olan Antalya Büyükşehir Belediye, Can Akın’ın da skora katkısı ile periyodun son 2 dakikasına girilirken farkı 1 sayıya indirdi (19-20). Son 2 dakika içinde, her iki takım da skor üretmekte zorlandı ve ilk periyot 19-21 Pınar Karşıyaka üstünlüğünde sona erdi.

İkinci periyoda Sean Marshall’ın sayısı ile başlayan Pınar Karşıyaka’ya, Antalya Büyükşehir Belediye de Ricardo Marsh ile cevap verdi. Nedim Yücel’in sayısı ile 13. dakika içinde 25-25’lik eşitliği ele geçiren Antalya Büyükşehir Belediye, Ricardo Marsh ve Alexander Martin ile etkili olmaya devam ederek 4 sayılık farka ulaştı (31-27). Ser savunması ile durdurduğu rakibi karşısında Nedim Yücel ve Eugene Douthit ile skor üreten evsahibi ekip, devrenin son 3 dakikasına girilirken skoru 37-30’a taşıdı. Barış Ermiş’in 3 sayılık basketi ile suskunluğunu bozan Pınar Karşıyaka, Alfred Lucas ve Alexander Martin’i durdurmakta güçlük çekince devrenin son dakikasına girilirken evsahibi ekip farkı 9 sayıya çıkardı (45-36). Devrenin bitimine 4 saniye kala Erhan Yetim’in elinden gelen baskete engel olamayan Antalya Büyükşehir Belediye, ilk devreyi 45-38 önde tamamlayan taraf oldu.

İkinci yarıya Eugene Douthit’in sayısı ile başlayan Antalya Büyükşehir Belediye, Ricardo Marsh ile de skor üreterek farkı 11 sayıya çıkardı (49-38). Periyodun ilk sayısını Asım Pars’ın elinden bulan Pınar Karşıyaka, Geno Carlisle ve Sean Marshall ile skor üreterek farkı 7 sayıya kadar indirdi (51-44). Eugene Douthit ile farkın daha fazla kapanmasına izin vermeyen Antalya Büyükşehir Belediye, Sean Marshall ve Barış Ermiş’in sayılarına engel olamadı ve periyodun son 5 dakikasına 57-50’lik skorla girildi. Ricardo Marsh ve Ersin Görkem ile farkı yeniden 10 sayıya (62-52) çıkartan Antalya Büyükşehir Belediye, Marcus Douthit’in sayısı ile 3. periyodun son 3 dakikasına 66-56 önde giren taraf oldu. Bu dakikadan sonra Barış Ermiş, Sean Marshall ve Geno Carlisle ile etkili olan Pınar Karşıyaka, farkı eritmeye başladı ve mücadelenin final periyoduna 68-64 Antalya Büyükşehir Belediye üstünlüğünde girildi.

Son periyoda Emre Bayav’ın turnike basketi ile başlayan Pınar Karşıyaka farkı 2 sayıya indirdi. Rakibine Ersin Görkem’in üçlüğü ile cevap vermekte zorlanmayan Antalya Büyükşehir Belediye, 5 sayılık farka ulaştı (71-65). Final periyodunda her iki takım da skor üretmekte zorlanırken, maçın son 6 dakikasına 73-70 Antalya Büyükşehir Belediye üstünlüğünde girildi. Eugene Douthit ile farkı yeniden 5 sayıya çıkartan Antalya Büyükşehir Belediye, maçın son 4 dakikasına da 77-72 önde giren taraf oldu. Alexander Martin ile bitime 3 dakika kala farkı 7 sayıya (79-72) çıkartan evsahibi ekip, Can Akın ve Ersin Görkem ile skor üretmeye devam etti. Son periyottaki etkili oyununu, maçın son dakikasına kadar sürdüren Antalya Büyükşehir Belediye, son dakikasına 88-76 önde girdiği karşılaşmadan 89-78 galip ayrıldı.

SALON: Antalya Atatürk Spor Salonu

HAKEMLER: Mehmet Keseratar, Deniz Kıyak, Serhat Büker

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE (89): Ricardo Marsh 17 (7 ribaund-2 asist), Cemal Bayraktar, Nedim Yücel 10 (5 ribaund), Can Akın 12 (5 ribaund-3 asist), Arda Urcu (2 ribaund-2 asist), Mustafa Kemal Bitim 1 (5 ribaund), Alexander Martin 8 (3 ribaund-2 asist), Kerem Öztoprak, Eugene Douthit 18 (4 ribaund-4 asist), Ersin Görkem 11 (5 ribaund-1 asist), Alfred Lucas 12 (3 ribaund-6 asist).

PINAR KARŞIYAKA (78): Asım Pars 16 (6 ribaund-5 asist), Barış Ermiş 10 (4 ribaund-5 asist), Erhan Yetim 2 (6 ribaund-2 asist), Valentin Pastal 9 (2 ribaund), Emre Bayav 7 (4 ribaund), Geno Marcellus Carlisle 16 (6 ribaund-3 asist), Sean Marshall 18 (2 ribaund-5 asist).

1. PERİYOT: 19-21
2. PERİYOT: 26-17
3. PERİYOT: 23-26
4. PERİYOT: 21-14