Anksiyete nasıl geçer

Hastalıklar & Tedaviler bölümünde yer alan bu konu deep tarafından paylaşıldı.

 1. deep

  deep Harbi Aktif Üye

  anksiyete bozukluk nasıl geçer, Anksiyete Geçer Mi, Anksiyete Nasıl Tedavi Edilir?
  aksiyete.jpg
  Anksiyete Nedir
  Anksiyete kısaca tehlikeli bir uyarana karşı duyulan huzursuzluktur.huzursuzluk, sıkıntı, korku, tedirginlik olarak da tanımlanabilmektedir.

  anksiyete nasıl geçer

  Anksiyete Tedavisinde Davranış tedavisi:Özellikle fobi, panik bozukluk, obsesif kompulsif bozukluk gibi rahatsızlıklarda uygulanan etkili bir tedavi şeklidir. Panik bozukluğunda ve agorafobide (yalnız başına dışarı çıkmaktan, kalabalık yerlere girmekten duyulan korku ) en etkili metot üstüne giderek alıştırma tedavisidir.
  Alıştırma yönteminde hastanın fobik durumla özellikle karşılaşması ve korku doğuran durumun veya nesnenin üzerine azar azar artan derece ve sürelerle gitmesi istenir. Mesela yalız başına sokağa çıkmaya korkan hastaya, giderek artan süre ve uzaklıkta, sokağa çıkma ve korkuya dayanma talimleri yaptırılır. Korkuyu çağırarak üstüne gitme ve alıştırma metodunda hastaya korktuğu yerde korkunun gelmesini isteme öğretilir.

  Anksiyete Tedavisinde Psikoterapi: Hastayı rahatlatacak, gevşetecek, korku ve endişelerini azaltacak yaklaşımlarda bulunulur.

  Anksiyete Tedavisinde ilaç Tedavisi: Antidepresan ve sakinleştirici ilaçlar, vakaya ve rahatsızlığa göre değişmek üzere seçilerek verilir. İlaçların bazı yan etkileri bulunduğundan her hastaya önerilmez…

  ansiyete bozukluk ne zaman geçer