"2 çocuk kaçırıldı" ihbarı alarma geçirdi

Dünya'dan Haberler bölümünde yer alan bu konu _MeçHuL_ tarafından paylaşıldı.

 1. _MeçHuL_

  _MeçHuL_ [..вιя NΣFΣS нυzυя..]

  "2 çocuk kaçırıldı" ihbarı alarma geçirdi

  Türkiye genelinde yaşanan çocuk kaçırma olayları nedeniyle alarma geçen polis, İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde 5 yaşlarındaki 2 çocuğun kaçırıldığı yönünde gelen ihbarla harekete geçti.Bölgeyi adeta abluka altına alan polis, sokak sokak çocukları ararken, çocukların, mahalle sakini bir kadın tarafından, "oğlumla oyun oynasınlar" diyerek evine götürüldüğü ortaya çıktı. Mahalleli tarafından bulunan çocuklar, ailelerine teslim edildi.
  Beyoğlu'nda oturan Ayşe Tuncay, oğlu Cengiz(5) ve aynı yaştaki yeğeni Asım'ı, Eskişehir Mahallesi'ndeki bir parka götürdü. Oyun oynayan çocukların bir anda ortadan kaybolması üzerine büyük panik yaşayan Ayşe Tuncay, polisi arayarak çocukların kaçırıldığı ihbarında bulundu. Bu sırada çevredeki esnaf ve mahalleli de, çocukların bir kadınla parktan ayrıldığını söyleyince kaçırılma ihtimali kuvvetlendi.
  Güvenlik güçleri, mahalledeki her sokağı didik didik aradı. Vatandaşlar da arama çalışmaları sırasında polise yardımcı oldu. Cengiz ve Asım, parkın yakınındaki bir sokakta vatandaşlar tarafından bulundu. Konuşmakta zorlanan Asım uzun süre gözyaşı dökerken, Cengiz, "Bizi bir kadın oyun oynamak için götürdü" şeklinde ifade verince, polis, çocuklarla birlikte söz konusu kadının evine gitti. İsminin açıklanmasını istemeyen kadın, bir çocuk sahibi olduğunu, Cengiz ve Asım'ı, oğlu ile oyun oynamaları için evine getirdiğini söyledi.
  İfadesi alınan kadın hakkında herhangi bir işlem yapılmazken, çocukların bulunduğu haberini alan Ayşe Tuncay, soluğu polisin yanında aldı. Tuncay, oğlu ve yeğenine kavuşmanın sevincini yaşarken, ifade vermek üzere çocuklarla birlikte polis merkezine götürüldü.