Yüzlerce ÜDS belgesi öğrencilere ulaşmadı!

Eğitim Haberleri bölümünde yer alan bu konu agent force tarafından paylaşıldı.

 1. agent force

  agent force Harbi Aktif Üye

  Üniversiteler Arası Kurul'un 2008 ÜDS Mart dönemi yabancı dil yükseltme sınavına girecek öğrenciler, ÖSYM ve postanın azizliğine uğradı.

  İzmir'de sınava girecek yüzlerce öğrenci, giriş belgeleri ulaşmadığı için ÖSYM temsilciliklerine akın etti. Buca'daki temsilcilik önünde yağmur altında saatlerce bekleyen öğrenciler, ayrıca 3 YTL ödemek zorunda da kaldı. 23 Mart 2008'de 17 ilde yapılacak sınavın giriş belgeleri, sınav saatine kadar ÖSMY il temsilciliklerinden alınabiliyor.

  Doçentlik Sınavı Yönetmeliği uyarınca doçent adaylarının gireceği, Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı (ÜDS) yapılacak. Daha önce yalnızca Ankara'da yapılan ÜDS'nin 2008 Mart dönemi bu sene 17 ilde düzenleniyor. Almanca, Fransızca ve İngilizce, fen bilimleri, sağlık bilimleri ve sosyal bilimler olmak üzere üç alandaki sınav Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon ve Van ile KKTC Lefkoşa ve Kırgızistan Bişkek'te yapılacak. ÜDS'ye müracaatlar, 4-13 Şubat 2008 arasında oldu. Sınavı için öğrenciler, rektörlüklere 40 YTL ödedi ve kendilerine giriş sınav belgeleri postalanmaya başladı. Belgesi ulaşmayan yalnızca İzmir'de yüzlerce öğrenci ÖSYM temsilciliklerine başvurdu. Öğrencilerin belgelerinin neden ulaşmadığını sorduğu postane yetkilileri ÖSYM'den geç geldiğini iddia ederken ÖSYM de gecikmeyi postaya bağlıyor.

  Bornova, Balçova, Çiğli ve Karşıyaka gibi çeşitli ilçelerden ÖSYM temsilciliğine giden öğrenciler, "Hafta içinde belgelerin gelmesi gerekiyordu. Posta yetkililerine sorduk, adımıza herhangi bir evrak gelmediğini söylediler. Biz de buraya 3 YTL verip belgemizi alacağız. Yağmur ve yol masrafı da cabası." şeklinde konuştu.
   
  Son düzenleme moderatör tarafından: 9 Haziran 2010
 2. EMRE

  EMRE seda kolik

  bu konular artık net yoluyla halledilmeli..