Williams: Beni Memo kurtardı

Basketbol bölümünde yer alan bu konu agent force tarafından paylaşıldı.

 1. agent force

  agent force Harbi Aktif Üye

  Williams: Beni Memo kurtardı

  Utah Jazz’ın genç oyun kurucusu Deron Williams bitime 7.3 saniye kala kaçırdığı serbest atışlardan sonra Mehmet Okur’un hücum ribauntunu alarak kendisini kurtardığını ifade etti.
  [FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][COLOR=black][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][COLOR=black][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][COLOR=black][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][COLOR=black][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][COLOR=black][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][B][EMAIL="ilkeracun@hotmail.com"][COLOR=black][/COLOR][/EMAIL][/B][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT]
  [FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][COLOR=black][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][COLOR=black][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][COLOR=black][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][COLOR=black][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][COLOR=black][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][FONT='Trebuchet MS'][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT]
  Utah Jazz’ın Houston Rockets’ı 86-82 mağlup ettiği maçın son saniyelerinde iki serbest atış kaçırarak büyük hayal kırıklığı yaratan Deron Williams, karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada, Mehmet Okur’un son bölümde aldığı kritik hücum ribauntuna dikkat çekti.

  Maçın tamamlanmasına 7.3 saniye kala serbest atışlarla farkı dört sayıya çıkarma şansı yakalayan; fakat bu şansı değerlendiremeyen Deron Williams, “Beni Memo kurtardı. Ona bir şey hediye etmeliyim. Araba ya da başka bir şey almalıyım” dedi.

  Pota altındaki başarılı performansıyla yıldızlaşan Mehmet Okur, “Saha içinde aktif olmaya ve oyunumu bir seviyeye çıkartmaya çalıştım. Bu gece yüksek yüzdeyle şut kullanamadık, özellile de üç sayı çizgisinin gerisinden; ama ribauntları alarak serbest atış çizgisine gitmeyi başardık” diye konuştu.

  Rockets’ın yıldızı Tracy McGrady’e yaptığı sert savunmayla ön plana çıkan ve Mehmet Okur’un kaçan serbest atışlardan sonra aldığı hücum ribauntuna değinen Matt Harpring, “Çok önemli bir hücum ribauntuydu. Bu ribaunt, maçın hareketiydi” dedi.

  Maçı kazanma şansını yakaladıklarını belirten Rockets’ın tecrübeli yıldızı Tracy McGrady, “Daha sert bir maç oldu. Planları beni durdurmaktı; fakat buna rağmen şut kullanmaya devam ettim. Dördüncü çeyrekte maçı harika bir noktaya getirdik” şeklinde konuştu.

  Jazz’ın çok inatçı bir takım olduğunu söyleyen Rockets’ın antrenörü Rick Adelman, “Jazz ile ilgili önemli noktalardan biri maçı bırakmamaları. Asla pes etmiyorlar. Çok zor bir maçtı. Yeniden bir araya gelerek Houston dönmek zorundayız” dedi.