Trabzonspor Figo'yu istemedi

Trabzonspor bölümünde yer alan bu konu agent force tarafından paylaşıldı.

 1. agent force

  agent force Harbi Aktif Üye

  Trabzonspor kulübüne, "2. 5 Milyon Euro'ya oynamaya hazırım" şeklinde faks geçen Portekizli yıldız futbolcu Luis Figo'nun yaşı nedeniyle transfer edilmediği ortaya çıktı. Genel Sayman Mahmut Aksu, günü kurtarmak yerine geleceğe yatırım yaptıklarını belirterek, "Figo'yu istesek, bu transfer hemen gerçekleşebilirdi" dedi.


  FİGO'YA YAŞ ENGELİ


  Gelecek sezon için kadrosunu genç ve gelecek vadeden futbolcular ile güçlendirmeye çalışan Trabzonspor'un, İnter Milan'la sözleşmesi bu yıl sona eren 36 yaşındaki Portekizli efsane futbolcu Luis Figo'yu yaşı nedeniyle transfer etmediği ortaya çıktı.


  Dün akşam yerel bir televizyon kanalında yayınlanan spor programına katılan Trabzonspor Mali Saymanı Mahmut Aksu, sezonun sona ermesiyle birlikte Figo'nun menajerleri aracılığı ile kendilerine haber yolladığını belirterek, "Transfer çalışmalarına erken başladığımız için bir çok menajer bize futbolcu öneriyordu. Bir gün kulübe gelen faksta, Figo'nun menajerinin imzası bulunuyordu. Menajeri, bonservisi elinde olan Figo'ya yıllık 4. 5 Milyon Euro vermemiz halinde Trabzonspor'da oynayabileceğini söyledi.


  Biz de bu fiyatı çok yüksek bulduğumuz için '2. 5 Milyon Euro'ya oynarsa alalım' şeklinde cevap yazdık. Yaklaşık yarım saat sonra gelen cevap faksında, 'Ödeme şartlarını konuşalım' yazıyordu. Bunun üzerine hemen Başkan Sadri Şener ve Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu ile temaslarda bulunduk.


  Ancak, transfer politikamızı genç ve gelecek vadeden futbolcular üzerine kurduğumuz için bu transfer gerçekleşmedi. Eğer geleceğe yatırım yapmak yerine günü kurtarmayı tercih etseydik, bu transfer gerçekleşebilirdi. Figo'ya Katar'dan da teklifler vardı ancak o Avrupa'ya daha yakın diye Türkiye'yi seçmiş olabilir" dedi. Bu arada 2000 yılında UEFA tarafından Avrupa'da yılın futbolcusu, 2001 yılında ise FIFA tarafından dünyada yılın futbolcusu seçilen Figo'nun kariyerinde İspanya şampiyonluğu ve İtalya şampiyonluğunun yanı sıra Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu, Süper Kupa ve Kıtalararası Şampiyonluk da bulunuyor.


  HÜSEYİN'E HAKSIZLIK YAPILIYOR


  Aksu, kaptan Hüseyin'e taraftarların büyük haksızlıklar yaptığını da belirterek, "Hüseyin gerek kişiliğiyle gerek oyun mantığıyla mükemmel bir futbolcu. Ancak ne yapsa kendisini sevdiremiyor. Eğer Hüseyin çok iyi paslar atsaydı, hücuma direk katkı yapsaydı ve kestiği topları çok iyi kullansaydı, burada durmazdı. O zaman gider Real Madrid'de oynardı.


  Hüseyin, sezonun sona ermesiyle birlikte kendisine yapılan tüm haksız eleştirilere rağmen, bonservisini alıp gitmek yerine, bizimle konuştu ve 'Gidersem de, kulübüme para kazandırmak istiyorum' diyerek, boş mukaveleye imza attı. Bunu kimse kolay kolay yapmazdı. Kimse Hüseyin kadar Trabzonsporlu olamaz. Hüseyin'e yapılan eleştirilere kesinlikle karşı çıkıyorum. Mükemmel bir insan ve mükemmel bir futbolcudur. Eğer Hüseyin'in çıkarlarını koruyacak iyi bir teklif gelirse onu satarız. Çünkü burada çok yıpratıldı" diye konuştu. Aksu, Hüseyin'in takımda kalması durumunda ise aldığı ücrette her hangi bir indirimin yapılmayacağını da sözlerine ekledi.

  Kaynak : DHA
   
 2. yeniçeri

  yeniçeri JaNiSSaRY

  Allah Allah bizim bildiğimiz portekizli yakışıklı LUİS FİGO mu???
  hayret !!!!!!!!!!!!!!!!!!