Tembelliği bırakın, evde spor yapın!

Moda bölümünde yer alan bu konu Rebel Angel tarafından paylaşıldı.

 1. Rebel Angel

  Rebel Angel Harbi Kız

  Sağlıklı ve sıkı bir vücuda sahip olmak için spor salonlarını aşındırmanız şart değil. Evde kendi kendinize yapacağınız egzersizlerle de fit bir vücuda sahip olabilirsiniz.

  İhtiyacınız olan tek şey biraz disiplin. Önerdiğimiz egzersizleri 30 saniyelik molalarla beş kez tekrarladığınızda sonuca siz de inanamayacaksınız!

  Aman kalemi düşürmeyin!

  Doğru bir duruşa sahip olmak istiyorsanız, bir pervazın ya da kapı kirişinin altında durarak, küçük bir adım atın. Kollarınızı omuz hizasında kaldırın ve dirseklerinizi ellerinizle doksan derecelik açı yapacak şekilde kapıya dayayın. Ardından da dirseklerinizle kapıyı itmeye çalışın. Bu sırada kürek kemiklerinizi, sanki aralarında bir kalem var da onu tutmak istiyormuş gibi aşağıya doğru sıkıştırın. Rahatlıkla yapabileceğiniz bu egzersiz sırt ve sırt üstü kaslarınızı çalıştırarak, daha güzel ve doğru bir duruş kazandıracaktır.

  Biraz da kaslarınız çalışsın

  Kapı girişinden ayrılmadan egzersize devam ediyorsunuz. Bu kez de geriye doğru bir adım atın ve bir önceki hareketin tam tersini yapın. Kollarınızı omuz hizasında kaldırıp dirseklerden ileriye doğru ittirecek şekilde kapıya dayayın ve tüm gücünüzle ileriye doğru ittirin. Bu egzersiz göğüs ve ön omuz kaslarınızın gelişmesini sağlayacaktır.

  Mide kasları için

  Dik oturmayı unutmayın

  Bir tabureye dimdik oturun. Kalçanız sabit, sırtınız gergin olsun. Ellerinizi üst bacaklarınızın üstüne koyarak, kuvvetli bir şekilde aşağı doğru bastırın ve karın kaslarınızdaki gerginliği hissedin. Mide kaslarınız için eşsiz olan bu egzersizin etkisini kısa sürede hissedeceksiniz.

  Rahatlama vakti

  Şimdi biraz gevşeyin ve ayaklarınızı serbest bırakın. Ardından da diz kapaklarınızı karnınıza doğru çekip, serbest bırakarak mide kaslarınızın çalışmasını sağlayın. Fazla yorulmadan yapacağınız bu egzersizden iyi sonuç alacaksınız.

  Bakışlar yere

  Diz çökerek tabureye yüzükoyun uzanın. Sırtınızı gergin tutarak, ellerinizi ensenizde birleştirin. Ardından da bakışlarınızı yere sabitleyerek göğüs kafesinizi tabureden hafifçe kaldırın. Sırtınızda gerginlik hissedinceye kadar 5 dakika beklemeye çalışın. Dinlenerek tekrarlayacağınız bu egzersiz sizi biraz zorlasa da güçlü sırt kasları için şart.

  Bacaklarınız için

  Sıra sandalyede

  Yere oturup, bir sandalyeyi iki bacağınızın arasına sıkıştırın. Ellerinizle yerden destek alarak vücudunuzu geriye doğru verin. Sırtınızı dik tutmaya çalışarak, omuzlarınızı geriye doğru atın. Ardından da tüm gücünüzü kullanarak dizlerinizle sandalyeye baskı uygulayın. Rahatlıkla yapabileceğiniz bu egzersizin güzel bacaklar için vazgeçilmez olduğunu göreceksiniz.

  Bacakları yorun

  Şimdi sırtüstü uzanın ve bacaklarınızı bükerek sandalyenin altına koyun. Dizleriniz sandalyeyi kavrasın. Karnınızı gergin tutarak, sırtınızla yere doğru baskı uygulayın. Ardından da sandalyenin ayaklarına sanki birbirinden ayırıyormuş gibi bacaklarınızla baskı uygulayın. Bu egzersiz bacakları güzelleştirmekle kalmıyor, kalça ve karın kaslarını da çalıştırıyor.

  Ayakları gerin

  Dizlerinizi bükerek, ayaklarınızı tabureye uzatın. Ayakuçlarınızı gergin tutun. Topuklarınızla sanki ayaklarınızı kalçalarınıza doğru çekmek istiyormuşçasına tabureye bastırın. Ardından da bacaklarınızı bükün ve vücudunuzla hafifçe geriye kaykılmış vaziyette oturun. Sırtınızı düz tutarak, dimdik karşıya bakın. Bir ayağınızı duvara doğru uzatın ve duvarı ittirerek, ön bacak kaslarını çalıştırın. Bu egzersiz mide ve bacak kasları için ideal.

  Kollar için

  Duvara dayanın

  Duvara dayanarak yapacağınız bu egzersiz hem kollarınızı güçlendirecek hem de bacaklarınızı çalıştıracak. Sırtınızı duvara dönerek, ellerinizle duvara yaslanın. Bu sırada vücudunuzun ve bacaklarınızın hafifçe eğik olmasına özen gösterin. Sırtınızı dimdik tutarak, ellerinizle duvara kuvvet uygulayın. Bu egzersizi tekrarladığınızda zamanla kollarınızın güçlendiğini siz de fark edeceksiniz.

  Şalı çekin

  Şimdi de ayaklarınızın altına bir şal alın. Ellerinizle şalı sıkı sıkıya tutun. Sırtınızı duvara verin ve sanki sandalyede oturuyormuş gibi pozisyon alın. Bu sırada dirseklerinizin vücudunuzla 90 derecelik açı yapmasına özen gösterin ve şala rağmen kollarınızı yukarı doğru kaldırmaya çalıştırın. Bu egzersiz hem pazılarınızı hem de bacaklarınızı çalıştıracaktır. Şal yerine terabandı kullanabileceğinizi de aklınızda bulundurun

   
 2. AKGÜN

  AKGÜN Üye

  emredersiniz ya bu sıcakta tembellik yapılmazda ne yapılır
   
 3. Rebel Angel

  Rebel Angel Harbi Kız

  herşey yapılır wala boş boş oturmak en son iş:D:D
   
 4. green_eyes

  green_eyes Üye

  ben günlük egzersizimi yapıyom nette geziniyorum konulara yorum yapıyorum parmaklar calısıyo sonra oyun oynuyorum nette zaten insan terliyo spor yapmıs kadar oluyoruz:D saol paylasım için
   
 5. Rebel Angel

  Rebel Angel Harbi Kız

  hehe çok doğru wala :D ama bacaklar nolcakkk?:D
   
 6. green_eyes

  green_eyes Üye

  kısım arada yemek yemege gidiyoz su içmege falan onlarda nasipleniyo işte spor oluyo
   
 7. Rebel Angel

  Rebel Angel Harbi Kız

  hehe:D ben onada gitmiom bazen:D