Son moda yatak odaları

Evim Güzel Evim bölümünde yer alan bu konu BlueBerry tarafından paylaşıldı.

 1. BlueBerry

  BlueBerry Harbi Aktif Üye

  Yatak odaları artık sadece uyumak için kullanılmıyor. Günümüzde tasarımcıların yatak odalarını, 'yaşam mekanı' olarak dekore ettiğine değinen bu ayki 'Hayallere Visa' dergisi 'yaşam odası'nın nasıl döşeneceği hakkında önerilerde bulundu.
  Evin en önemli mekanlarından biri olan yatak odası için tasarımcılar sürekli bir yenilik peşinde. Kullanılan renkler, formalar ve dokular her geçen gün hızla değişiyor. Sizin tek yapmanız gereken modern, geleneksel ve romantik çizgiler arasında bir seçim yapmak. Yaşam odası dekore ederken dikkat edilecek en önemli noktalardan biri ise yatak başlıkları. Bunun için çok para harcamaya da gerek yok. Var olan başlığınızın üzerine sereceğiniz bir kumaşla bile odanın havasını değiştirebilirsiniz.
  Romantik odalar
  Eskitilmiş yatak başlıkları romantik odalar için birebir. Tabii ki boncuklu ve ışıltılı abajurlardan, yastıklardan ve avizelerden de vazgeçmemek gerekiyor. Romantik atmosferi desteklemek için odanızda lüks çarşaflar, peluş yastıklar, mumlar, şampanya ve kadehler de bulundurabilirsiniz. Yatak odanızdaki ışığın şiddeti de çok önemli. Kullandığınız ışığın mümkün olduğu kadar düşük voltajlı olmasına özen gösterin.
  Ahşap ve metal
  Eğer çağdaş bir yatak odası dizayn etmek istiyorsanız da gözünüzü platform yataklara dikebilirsiniz. Bu yataklar odada çok az yer kapladıkları için küçük mekanlar için çok doğru bir seçim. Bu tarz odalarda ahşap ve metal gibi işlenmiş yatak başlıkları ve şifonyerler kullanmalısınız. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise odada az eşya kullanmak.
   
  Son düzenleme moderatör tarafından: 17 Eylül 2011