Skiles’tan Ersan İlyasova’ya Övgü

Basketbol bölümünde yer alan bu konu SaMeT46 tarafından paylaşıldı.

 1. SaMeT46

  SaMeT46 Moderatör

  NBA takımlarından Milwaukee Bucks’a transfer olan milli basketbolcu Ersan İlyasova, antrenörü Scott Skiles’tan büyük övgü aldı.
  İlyasova, ABD’nin Kanada sınırında bulunan Kuzey eyaletlerinden Wisconsin’in en büyük şehri Milwaukee’de yeni takımıyla birlikte çalışmalara başladı.
  NBA takımının televizyon kanalı Bucks TV’de, forvet oyuncular hakkındaki soruları cevaplayan antrenör Scott Skiles, ilk beşin forvet pozisyonu için takım arkadaşı Hakim Warick ile çekişen Ersan’ın çok yetenekli bir oyuncu olduğunu söyledi.
  Skiles, Ersan’ın dış şutları için ”bir harika” ifadesini kullanırken, ”Sahaya iyi yerleşmemizi sağlayacak genç bir yetenek. Ersan’ın özelliklerinden birisi de haşin olması. Saha içinde mücadeleci bir tarzı var. Uzun kolları ve büyük elleri de ona avantaj sağlıyor. Topu yakalayıp potaya atmada (pick and pop) çok müthiş” dedi.
  Bucks antrenörü Skiles, ”çöp oyunu” olarak tabir edilen oyunu yavaşlatmada da Ersan İlyasova’nın oldukça iyi olduğunu vurgulayarak, milli basketbolcunun takıma katkısının yüksek olacağını kaydetti.
  Ersan İlyasova, geçen sezon İspanya’nın Barcelona takımında başarılı bir yıl geçirdikten sonra, İspanyol ekibi, Yunanistan’ın Olimpiyakos takımı ve NBA’de 2006 yılında sözleşme imzalayıp bir yıl oynadığı Milwaukee Bucks’tan teklif almıştı.
  Avrupa takımlarının daha yüksek transfer ücreti önermelerine karşılık NBA’e dönmeyi tercih eden Ersan İlyasova, Bucks’ın 3 yıl için 7 milyon dolarlık teklifine olumlu cevap vererek sözleşme imzaladı.