Satilik Cesetler.

Garip Olaylar bölümünde yer alan bu konu Mic Check tarafından paylaşıldı.

 1. Mic Check

  Mic Check KıRıK KaLeM

  Kadavra sergisi açarak eleştirilerin hedefi oldu. Şimdi isteyene kadavra satacağını açıkladı.

  Kadavraların kimyasal bir madde yardımıyla gerçek gibi görünmesini ve bozulmadan korunmasını sağlayan anatomist Günther von Hagens, bundan böyle isteyene kadavraları satacağını açıkladı. Kafa, boyun gibi vücut parçalarını bin 400 Euro'dan satışa çıkaracağını belirten von Hagens, plastinasyon yapılmış bir insan vücudu almak isteyenlerin 58 bin Euro'yu gözden çıkarması gerektiğini açıkladı.

  Kadavra sergisi açtığında önemli eleştirilere maruz kalan von Hagens, insan organlarından oluşan eserlerini bundan böyle sadece sergilemekle yetinmeyeceğini, satıp para kazanmak istediğini belirtti. Prof. Günther von Hagens insan doku ve organlarını polimer kimyasal maddesi yardımıyla şeffaflaştırıyor.

  PLASTİNASYON TEKNİĞİ NEDİR?

  Yunancada plassein kelimesi şekillendirme, form verme anlamına gelmektedir. Plastination terimi ise von Hagens'e aittir. Plastinasyon kısaca ve basitçe, ölmüş bir vücuttan çıkarılan doku veya organların polimer bir kimyasal madde içerisinde bakteri ve mikroorganizmalardan korunması olarak anlatılabilir. Bu işlem vücudun tamamına da uygulanabilir.

  Plastine edilecek organ ya da doku su ve yağlardan arındırılarak bunların yerini polimerin alması sağlanmakta. Böylece doku ve organlar olduğu gibi görüntüsünden hiç bir şey kaybetmeden korunmakta, incelenebilmekte ve hatta sergilenebilmektedir.

  Sergilenme noktasında ürkütücü gibi görünse de canlıların, özellikle insan vücudunun ne kadar olağanüstü bir makina olduğunu anlatması açısından çok önemli ve özel
   
  Son düzenleme moderatör tarafından: 3 Mart 2011
  Benzer Konular
  1. R.Madrid'de 10 kişi satılık

  Yükleniyor...
 2. AtlıBey

  AtlıBey Harbi Aktif Üye

  bu gerçek mi deil mi?
   
 3. Mic Check

  Mic Check KıRıK KaLeM

  gerçek tabiki................
   
 4. melankolik16

  melankolik16 ♥♥♥C!cİ♥♥♥

  süperr ben severim böyle şeyleri
   
 5. paylaşım için saol çok ilginç :eek:(