Saçlardan saç beğenin

Moda bölümünde yer alan bu konu Betül17 tarafından paylaşıldı.

 1. Betül17

  Betül17 denizimsi

  Saçlardan saç beğenin

  Yılbaşı gecesi nereye gideceğinizi de, ne giyeceğinizi de buldunuz. Peki saçınızı nasıl taratacağınıza karar verdiniz mi? İstanbul’un gözde kuaförleri arasında yer alan Erdem Kramer, Adnan Özcan, Kemal Baykar, Muammer Yaprakgül, Orhan Bademli, Ata ve Zekai Erdem, 2005 gecesine özel saç modellerini uyguladılar.

  Cozz Kuaför -Kemal Baykar Yaptığı topuzların hepsi özgün
  Genç yaşına rağmen kuaförlük mesleğinde adım adım zirveye ilerleyen Cozz Kuaför Salonu’nun sahibi Kemal Baykar, ‘Modellerimde özgün ve yaratıcı olmayı seviyorum’ diyor. Baykar, yılbaşı modeli için, önce maşayla kıvırdığı saçları daha sonra kabarttı. Özgün ve doğal olarak oluşturulan saçın üst kısımları küçük volümler oluşturularak süslendikten sonra da, saçın arka kısımları enseye doğru kıvrımlar uzatılarak şekillendirildi.

  Kuaför A -Adnan Özcan
  Saçı yapıştırmadan doğal bukleler veriyor
  Kendi deyimiyle mesleğinde ‘Biz artık geriye dönüşü yaşıyoruz’ diyen Adnan Özcan, kariyerine 35 yıl önce başlamış. Yılbaşı gecesi kadınlar için o da topuzu tercih edenlerden. Büyük dalgalar halinde arkaya ve tepeye doğru topladığı saçı çok yapıştırmadan, dağınık bukleler halinde toplayan Özcan, yüz kısmını ise bir iki tutam perçemle volümlendirdi. Bu yılbaşı saçında mankenliği Adnan Özcan’ın kuzeni Arzu Aşan üstlendi. Aşan’ın boynundaki sim ve payetten oluşturulmuş gerdanlık ve küpe, yine saç modelini tamamlıyor.
  Erdem Kramer
  30’ların Hollywood modasını topuza taşıdı
  Erdem Kramer meslektaşları arasında artık bu işin ‘Duayenlerinden’ olarak adlandırılıyor. Kramer, yılbaşı gecesinin saç modeli olarak 1930’ların Hollywood modeli olan ‘Vaglı Saç’ı tercih etti. Tamamen geriye taranmış saçın yan taraflarını sert köpükle iyice yapıştırıp, kalın bir bukleyle yüz kısmına perçem olarak düşürmeyi tercih etti.
  Ata- De Ssange
  Genç kuşağın topuz tercihi böyle olur
  Paris’in ünlü kuaför salonlarından ‘De Ssange’ın Türkiye’deki uygulayıcısı olan Erdem Kramer Kuaför salonlarının işletmecisi Ata, yılbaşı için fantazi taranmış saç modelini seçti. Özellikle genç kuşağın tercihi olarak yorumladığı modelinde, geriye toplanan topuzun üzerine, ayrı renklerde örgü saçlar uyguladı. Saçın modelliğini Gamze Kara üstlendi.