Reutimann yağmurla geldi!

Motor Sporları bölümünde yer alan bu konu pesimist tarafından paylaşıldı.

 1. pesimist

  pesimist sanal alem

  NASCAR Sprint Kupası serisinin 12. yarışı yağmur nedeniyle 227. turda durduruldu. Reutimann birinci ilan edildi
  NASCAR Sprint Kupası serisinin 12. yarışına Charlotte'un Lowe's Motor Speedway Pisti evsahipliği yaptı. Pazar günü başlayıp yağmur nedeniyle Pazartesi günü 227. tur sonunda noktalanan yarışın galibi David Reutimann oldu.

  2009 NASCAR sezonunun en uzun yarışı olan 600 millik Coca Cola 600 yarışına Ryan Newman pole pozisyonunda başladı. Ancak bu sezon üç yarış birinciliği bulunan Kyle Busch henüz 3. turda liderliği ele geçirdi. Fakat Busch'un liderliği de fazla uzun sürmedi. Başlayan yağmur dolayısıyla yarış 73. turda tatil edildi. Organizatörler yarışın geri kalanının bir sonra tamamlanmasını kararlaştırdı.

  Pazar günü yine günün büyük bir bölümünde Kyle Busch'un liderliği vardı. Zaman zaman yağan yağmur dolayısıyla yarışa ara verilse de pistin kurumasının ardından mücadele kaldığı yerden devam etmiş. 222. tura gelindiğindeyse sarı bayraklar bir kez daha yağmur nedeniyle sallandı ve lider Kyle Busch pite girdi.

  Bu bölümde pite girmeyerek risk alan David Reutimann oynadığı kumarın karşılığını yarışın 227. turda sonlandırılmasıyla aldı. Yarış komiserleri iki saatlik bir bekleyişin ardından mücadelenin güvenlik aracıyla geçilen son turdaki sıralamayla tamamlandığını açıklayınca, Reutimann kariyerinin ilk sprint kupası birinciliğini tarihi bir yarışta elde etmiş oldu. Pole pozisyonu sahibi Ryan Newman'ın 2. olduğu yarışta, 173 tur liderlik koltuğunda oturan Kyle Busch altıncılıkla yetinmek zorunda kaldı.

  Coca Cola 600 yarışı daha önce 1968, 1973 ve 2003 yıllarında üç kez yağmur dolayısıyla kısaltılmış ancak hiçbir zaman ertesi güne sarkmamıştı