'Parmak kırıldı' şifresiyle 3 cinayet daha sıradaydı

_MeçHuL_ [..вιя NΣFΣS нυzυя..]
Haymana'da kemikleri bulunan Orhan'ı öldüren çetenin elinde 4 kişilik ölüm listesi olduğu ortaya çıktı. Cinayetin azmettiricisi olduğu iddia edilen B. çeteye isim verdiğini itiraf etti

Hatay'ın İskenderun ilçesinden kaçırılan işadamı İzzettin Orhan'ın kemiklerinin Ankara Haymana'da bulunmasının ardından güvenlik güçleri, olayın arkasından çıkan çetenin başka cinayet işleyip işlemediğini araştırıyor. Bu arada işadamını diri diri toprağa gömen çete üyelerinin İskenderun'a gelişi ve burada kaçırabilecekleri kişileri nasıl belirledikleri de şüpheli ifadeleriyle birer birer aydınlanmaya başladı. İzzettin Orhan'ı parası için öldürttüğü ileri sürülen demir tüccarı Ahmet B. B, mahkemedeki ifadesinde tutuklanan Trabzonlu Enver O.'nun kendisini "Alaattin Ç.'nın sağ koluyum" diye tanıştırdığını anlattı ve "Bu memlekette kaç tane faizci veya tefeci varsa hepsinin listesini ver" dediğini anlattı. Ahmet B.B, bunun üzerine kendisinin Enver O.'ya, "İzzettin Orhan, Metin T., Hüseyin Ç. ve ismini hatırlamadığı bir kişinin daha ismini verdiğini" itiraf etti. Çetenin bu liste üzerine çalıştığını savunan Ahmet B.B., ilk sırada yer alan İzzettin Orhan'ı kaçırıp öldürdüklerini anlattı.

4 KİŞİLİK ÖLÜM LİSTESİ
Ahmet B. B., bu çetenin İskenderun'a kendisinin de çocukluk arkadaşı olan Ali G.adlı çete liderinin davetiyle geldiğini öğrendiğini de söyledi. Çetenin kandil gecesi İzzettin Orhan'ı kaçırdığını kendisini de gece 00.00-00.30 arası arayarak ev ayarlamasını istediklerini anlatan Ahmet B.B, "Ali Güner'i arayıp buraya gelmen lazım dedim ama Ali G.'e 'parmak kırıldı gelmen lazım' demedim. Bu kişilere istedikleri için 4 milyar lira para verdim ama bu işi ben yaptırmadım. Pişmanım" diye konuştu. Çeteye mensup olduğu iddiasıyla eski belediye başkan yardımcısı S.M.'nin de gözaltında olduğu anlaşıldı. Çetenin gerek İskenderun'da gerekse başka illerdeki cinayetleri araştırılıyor. Daha önce "intihar etti" denilen tanınmış bir holdingin satış müdürü ile dolmuş kavgası adı altında öldürülen bir kişinin ölümlerinde çetenin ilişkisi olup olmadığı da soruşturuluyor.