Manisa Ramazan İmsakiyesi 2017 - Manisa Sahur ve İftar Vakitleri

2017 Ramazan İmsakiyesi bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Manisa saat kaçta iftar yapıyor? Manisa için iftar ve sahur vakitleri burada yer alıyor.

  2017 Manisa Ramazan İmsakiyesi - İftar ve Sahur Saatleri

  Mübarek dakikalara doğru yeniden girmek üzereyiz. Bir yıldır beklediğimiz konuk nihayetinde kapımızı yine çaldı. Ramazan ayı insanları bir birlerine yakınlaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu da cehennem azabından halas olma ayıdır. Cenab-ı Allah'ın hepimizin üzerine farz kıldığı oruç ibadetinin mesuliyetini îfâ etmek isteyen Müslümanlar bu vazifenin rükunlarını etraflıca idrak etmeli ve ona göre davranmalıdır.

  Oruç ibadeti imsak saatinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından önce oruç tutan mü'minlerin yediği yemeğin adına sahur yemeği adı verilir. Yemek yendikten sonra, imsak vakti ezadan sonra oruç için niyet edilir ve akşam ezanına kadar hiç bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı vakti girdiğinde ise iftar yemeği yenir. Bu yemeğin yendiği vakte iftar saati adı verilmektedir.

  Bu sayfamızda Manisa ili için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hesaplanan iftar ve sahur vakitlerine ulaşabileceksiniz.

  Mevlam şimdiden sizlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu dergahında kabul eylesin.

  Manisa İmsakiyesi 2017

  manisa-imsakiye.png

  Mayısın 27. günü yani Cumartesi gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. 29 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (21 Haziran Çarşamba gününü 22 Haziran Perşembe'ye bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak ihya edeceğiz.

  Bildiğiniz gibi 25 Haziran Pazar günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
  Manisa için Bayram Namazı vakti : 06:31

  Konumuzdaki veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinden alınmıştır.

  İftar Duası
  iftar-duasi.png