Manisa Ramazan İmsakiyesi 2021 - Manisa Sahur ve İftar Vakitleri

Manisa iftar vakti hangi saate denk geliyor? Manisa için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Manisa imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Mübarek dakikalara doğru yeniden girmek üzereyiz. Bir yıldır beklediğimiz konuk nihayetinde kapımızı yine çaldı. Ramazan ayı insanları bir birlerine yakınlaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu da cehennem azabından halas olma ayıdır. Cenab-ı Allah'ın hepimizin üzerine farz kıldığı oruç ibadetinin mesuliyetini îfâ etmek isteyen Müslümanlar bu vazifenin rükunlarını etraflıca idrak etmeli ve ona göre davranmalıdır.

Oruç ibadeti imsak saatinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından önce oruç tutan mü'minlerin yediği yemeğin adına sahur yemeği adı verilir. Yemek yendikten sonra, imsak vakti ezadan sonra oruç için niyet edilir ve akşam ezanına kadar hiç bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı vakti girdiğinde ise iftar yemeği yenir. Bu yemeğin yendiği vakte iftar saati adı verilmektedir.

Bu sayfamızda Manisa ili için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hesaplanan iftar ve sahur vakitlerine ulaşabileceksiniz.

Mevlam şimdiden sizlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu dergahında kabul eylesin.

Manisa İmsakiyesi 2021​

manisa imsakiye


Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Manisa için Bayram Namazı vakti : 06:33

Konumuzdaki veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst