Koçtaş Nedir

Harbi Sözlük bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Koçtaş, Koçtaş Nedir, Koçtaş Mağazaları Ürünleri Mobilyaları

  Ev geliştirme perakendeciliğinin lider kuruluşu Koçtaş, 1955 yılında kurulan, Koç Grubu'nun ilk şirketlerinden biridir.

  · 1996 yılına kadar Yapı Malzemeleri toptancısı olarak faaliyet gösteren Koçtaş, hem tali bayiilere, hem de büyük inşaat projelerine hizmet sundu.

  · Koçtaş, 1996 yılında perakendeciliğe başlama kararı alarak, ilk ev geliştirme mağazasını bu yıl İzmir Bornova'da açtı.

  · Antalya, İzmir Balçova ve Bodrum mağazaları ile büyümesini sürdürdü.

  · 2000 yılında Koç Holding ile Kingfisher arasında "Joint Venture" anlaşması yapıldı ve sadece ev geliştirme perakendeciliği yapmak üzere yeni bir şirket kurularak, Koçtaş markası ile devam etme kararı alındı.

  · 2001 yılında Koçtaş İstanbul Kartal'da 10.000 m2’lik mağazasını açtı.

  · Koçtaş, İstanbul'daki ikinci mağazasını 2005 yılında Şişli’de bir alışveriş merkezi içerisinde açarak sektörde bir ilke imza attı.

  · Edremit ve Kuşadası mağaza açılışlarını, Koçtaş’ın en büyük mağazası olan Ankara izledi. Açılışlar 2006 Temmuz ayında İstanbul'daki üçüncü mağaza olan Yenibosna ile devam etti.

  · 2007 yılı itibariyle Koçtaş yoğun mağaza açılışlarına hız kesmeden devam ediyor.

  · İstanbul’da Kartal, Şişli, Yenibosna, Eyüp, Optimum AVM ve Beylikdüzü’nde, Ankara Ankamall ve Çankaya 365 AVM’de, İzmir Bornova, Balçova ve Mavişehir’de, Antalya Topçular, Özdilekpark AVM ve Alanya’da, Edremit, Kuşadası, Bodrum, İzmit, Bursa Korupark ve Osmangazi, Forum Mersin, Eskişehir, Forum Trabzon, Konya, Kayseri, Malatya, Denizli, Afyonkarahisar Gebze ve Adapazarı'nda olmak üzere 18 ilde toplam 30 mağazası bulunan Koçtaş’ın toplam satış alanı yaklaşık olarak 165 bin metrekareye ulaştı.