Hayatımızda olması gereken 3 şey...

Söylemek İstediklerim bölümünde yer alan bu konu matematikçi tarafından paylaşıldı.

 1. matematikçi

  matematikçi MATEMATİKÇİLERİN KRALI

  Hayatımızda olması gereken 3 şey...
  Köy sakinleri yağmur duasına çıkmışlardı. Bütün köy ahalisi toplandı. İçlerinden sadece biri yanına şemsiye almıştı:
  BU İNANÇTIR!

  Babalar bebeklerini havaya hoplatır, çocuklar gülmekten bayılır. Hiçbirisi düşmekten korkmaz, düşeceklerini akıllarına bile getirmezler. Çünkü babaları onları tutacaktır:
  BU GÜVENDİR

  Yatağımıza girerken yarın uyanıp yaşamaya devam edeceğimize dair bir garanti yoktur. Ancak yine de yarına dair planlar yaparız:
  BU ÜMİTTİR!

  Ve eğer bu üçü varsa hayat güzeldir!

  İnancınız yoksa, güven duygunuz eksikse, ümidiniz bitmişse hayatınızla ilgili çok önemli bir şeyi aramakla ömrünüzü harcarsınız; sevgiyi!

  İnanmazsanız sevemezsiniz, çünkü kimseye inanamazsınız. Sizi sevebileceklerine,sizin de sevilecek bir insan olduğunuza inanamazsınız. Ömrünüz boyunca kendi kendinize bile inanmayışınızın suçunu hep başkalarında ararsınız.

  Güvenmezseniz, kimseye arkanızı dönemezsiniz ve kimse size sırt sırta gelecek kadar yakınlaşamaz. Güvenmediğiniz hiç kimseyi de sevemezsiniz. Tek başına sevgi konuk olmaz yüreğinizin ıssız bahçelerine.

  Ümit etmezseniz, ertesi güne uyanmak için bir sebebiniz olmaz. Beklemezsiniz kimseyi ve kimse beklemez sizi. Oysa hayatın kendisi ümittir. Yaşama sebebimizi kaybederiz ümidimizi yitirdiğimizde.


  Hayatımız aslında bu üç şeyden ibarettir. İnancımız, güvenimiz ve ümidimiz olmazsa hayata dair hiçbir şeyimiz olmaz. Hayatınıza sahip çıkın.

  Yanlış insanlarla karşılaşma ihtimaline rağmen güvenmeden,inanmadan,ümit etmeden nasıl doğru insanları bulabiliriz ki? Ve güzel olan da yanlışlar arasında doğru olanı bulmak, yani hayat denilen koskocaman yapbozun içinde bizi asıl tamamlayan insanları bulmak değil midir?

  Siz de bir bakın bakalım hayatınıza, bu üç şeyden eksik olan var mı?

  Varsa,bilin ki eksiği tamamlamadan yapboz tamamlanmayacak.
   
  Son düzenleme moderatör tarafından: 5 Haziran 2010
 2. Lavinia

  Lavinia Yeni Üye

  Güzel herkesin okuması gereken bi yazı bence, teşekkürler :)