HARD DISK,FLASH DISK VE FLASH KART lara istediğin ikonu yap !!! (Programsız)

Program bölümünde yer alan bu konu SYSTEM tarafından paylaşıldı.

 1. SYSTEM

  SYSTEM Üye

  Selam arkadaşlar.Bunu CD ye ikon koyma yöntemiyle yapabiliyoruz.Bilmeyen arakdaşlar için anlatayım.Normalde kolay bişey ama bilmeyenler için biraz uzatacağım.

  Mesela C sürücüsünün ikonunu değiştirelim.

  Önce C nin içinde Sağ a tıklayıp "Yeni" deyip "Yeni Metin Belgesi" açıyoruz.Bu metin belgesinin içine alt alta şunları yazıyoruz.

  [autorun]
  icon=ikon ismi.ico

  sonra kaydediyoruz.Daha sonra "Yeni Metin Belgesi.txt" adını "autorun.inf" olarak değiştiriyoruz.Sonra C nin içineki yeni metin belgesine yazdığımız ikon adındaki ikonu C nin içine yapıştırıyoruz.Sonra bilgisayarı yeniden başlat yapıyoruz.Yeni ikonunuz hayırlı olsun...

  Bu yazdığım şeyleri Flash Disk ve Flash Kart larada yapabilirsiniz.İkonun görünmesi için işlemi yaptıktan sonra çıkarıp taklmalısınız.

  (Ek bilgi) Dosya uzantılarının görünmesi için Başlat->Ayarlar->Denetim Masası->Klasör Seçenekleri->Görünüm->Bilinen dosya uzantılarını gizle

  seçeneğindeki tik işaretini kaldırıp "Tamam" a basmanız yeterli.


  *************************************************
  Eğer ikonu nasıl yaptığınızı kimsenin anlamamasını istiyorsanız "autorun.inf" ve "icon.ico" dosyalarını gizleyebilirsiniz.

  YADA

  [autorun]
  icon=ikon ismi.dll <--UZANTIYA DİKKAT

  şeklinde yapıp C ye attığınız ikonun uzantısını "dll" olarak değiştirebilirsiniz.Böylece C ye attığınız ikon dll dosyası olarak görünecektir.Yalnız unutmayın autorun.inf dosyasının içindeki isminde sonuna "ico" yerine "dll" yazacaksınız.

   
 2. Black_sky

  Black_sky Yeni Üye

  Teşekkürler... ;)
   
 3. barismanco41

  barismanco41 Yeni Üye

  çok saol anlatımına sağlık eywallah kanka