Google nişanı bozdu

Teknoloji Haberleri bölümünde yer alan bu konu sevdaL tarafından paylaşıldı.

 1. sevdaL

  sevdaL Sustuklarım Büyür İçimde

  Google nişanı bozdu


  Google ve Yahoo'nun tartışmalı reklam ortaklığı, sonunda yasal baskıya dayanamayarak dağıldı.  Yahoo ve Google'ın tartışmalı reklam ortaklığı, sonunda Amerika ve Kanada'nın yasal makamlarının "Rekabeti önleyecek, kapitalizmi hırpalayacak," baskılarına dayanamayarak dağıldı. Google, dün itibariyle, 10 yıl boyunca kendi reklamlarının Yahoo sitelerinde, Yahoo reklamlarının kendi sitelerinde yayınlanmasını sağlayacak anlaşmayı yapmaktan vazgeçtiğini açıkladı.

  Anlaşmanın iptali, şu aralar internetin ağası konumunda olan Google'a pek koymuyor. Ancak bu anlaşmanın kendisine getireceği mali kazanımların eline bakan, hatta bu muhtemel gelire sırtını dayayarak Microsoft'a efelenmiş, satınalma tekliflerini reddetmiş, hisleriyle oynamıştı. Şimdi, Google'ın yardımı olmadan, Microsoft'un son verdiği fiyat olan hisse başına 33 dolardan çok daha düşük bir fiyatla, satınalma teklifini gözden geçirmek zorunda kalabilir.

  GELİŞME: Hemencecik bu haberin üstüne, Yahoo yöneticibaşısı Jerry Yang'ın konuyla ilgili demeci geldi. Amerika'da düzenlenen Web 2.0 zirvesine katılan Yang "Microsoft'un satın alma önerilerini reddetmiş olabiliriz, ama bizce bizi satın almaları lazım. Onlar için en iyisi bu olur. İyi bir fiyat verdikleri takdirde masaya tekrar otururuz. Kıpraşmayalım, bizim de çok hoşumuza gidecek," şeklinde konuştu.