Fairy Oak İkizlerin Sırrı Kitap Özeti (Elizabeth Gnone)

Kitap Özetleri bölümünde yer alan bu konu LAL tarafından paylaşıldı.

 1. LAL

  LAL Moderatör

  Fairy Oak İkizlerin Sırrı Kitap Özeti
  Fairy Oak İkizlerin Sırrı Kitabının Konusu ve Özeti
  Fairy Oak İkizlerin Sırrı Elizabeth Gnone


  Binlerce yıldan bu yana, tam geceyarısı olunca, Fairy Oak'taki
  evlerde sihirli bir olay yaşanır:

  Pırıltılı minik periler, heyecanlı ve pürdikkat cadılara çocukların hikâyelerini anlatır. İnanılmaz, değil mi?! Herkes bilir ki perilerle cadılar hiç anlaşamaz, cadılar da çocuklardan hiç hoşlanmaz. Ama biz Yeşildüzlük Vadisi'nde, Fairy Oak köyündeyiz ve burada her şey daima alışılmışın biraz dışında gelişir...

  Çok eski ve sihirli bir köy olan Fairy Oak, zamanın katmanları arasında gizlidir. Onu aramak isteyenin İskoç düzlükleri ile Normandiya resifleri arasında, Britanya'nın çiçekli bir vadisinde, İrlanda'nın yeşil çayırları ile okyanusa bakan körfezler arasında yolculuk etmesi gerekir. Köyde hem sihirli varlıklar hem de insanlar yaşar, ama bunları birbirinden ayırt etmek güçtür. Gerçekten de, periler, büyü- cüler, cadılar ve sıradan halk buradaki taştan evlerde o kadar uzun zamandır bir arada yaşamaktadır ki, artık kimse birbirinin tu- haflıklarının farkında değildir. Hem onca zamandan sonra herkes biraz da birbirine benzemiştir! Yalnızca çok, ama çok küçük olan, ışık saçan… ve uçan periler dışında!

  Vadinin büyücüleri ve cadıları köyün çocuk- larıyla ilgilensinler diye onları çağırırlar. İşte bu öyküyü bizlere anlatan da onlardan biri: İkiz kızlar Vaniglia ile Pervinca'nın perisi, Mutlu.

  Yazar:Elizabeth Gnone
  Çevirmen:Meltem Görgün

  Sayfa Sayısı: 280
  Baskı Yılı: 2010
  Dili: Türkçe
  Yayınevi: Pegasus