Facebook Grupları Değişiyor

Facebook bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

  1. Ömer

    Ömer Yönetici

    Ünlü sosyal ağ sitesindeki yenilikler bitmek bilmiyor. Site şimdi de grup sayfalarını profil ve fan sayfalarına benzetiyor.

    Dünyanın en ünlü sosyal ağ sitesi Facebook'ta değişim rüzgarları tüm hızıyla esmeye devam ediyor. Popülerliğe kavuşmasıyla birlikte milyonlarca grup sayfası açan kullanıcılar, son aylarda iyice gruplara ilgisini kaybetmiş, daha çok fan sayfalarıyla ilgilenmeye başlamışlardı. Facebook, bir özelliklerinin diğer özelliklerine tercih edilmesini istemiyor olsa gerek, grup sayfalarının tasarımlarını değiştirmeye başlıyor.

    Facebook grupları, bundan böyle fan ve profil sayfalarının tasarımlarına benzeyecek. Hatta önümüzdeki aylarda, tekrar birleşme gibi bir durum söz konusu olabilir. Kısacası Facebook grupları, sessizliklerini bozacak ve yeniden aktif olacaklar. Fotoğraf ve video paylaşımarı da fan sayfalarından grup sayfalarına doğru kayacak. Facebook, bu gelişmeyi resmi blog'undan da duyurdu. Facebook'tan gelen verilere göre, site üzerinde toplam 45 milyon civarında grup bulunuyor.