Ev İdaresi Bölümü Hakkında Bilgiler

Meslekler bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Ev İdaresi Bölümü Hakkında Bilgiler - Ev İdaresi Nedir ?
  Programın Amaçları
  ; Ev İdaresi Önlisans Programı, sahip olduğu kaynakları amaca en uygun şekilde kullanma bilgi ve becerisine sahip bireyler
  yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

  Kimler Kayıt Yaptırabilir ?

  Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarının Ağırlama ve Gıda Teknolojisi, Beslenme ve Ev Yönetimi, Ev Ekonomisi,
  Ev Yönetimi, Ev Yönetimi ve Beslenme alan/kol/bölümlerinden mezun olan öğrenciler Ev ıdaresi Önlisans programına sınavsız yerleştirilebilmektedir. Ayrıca, ÖSS’de herhangi bir puan türünden 145 ve üzeri puan alan kişiler de bu programa yerleştirilebilmektedirler. Programın kontenjanı sınırsızdır. Örgün bir programda kayıtlı ya da mezun olanlar, alanları dışında olmak üzere ÖSS’ye girmeden ıkinci Üniversite uygulaması kapsamında bu programa başvurabilirler. Kayıtlar hakkında bilgi almak için aofkayit.anadolu.edu.tr adresini ziyaret ediniz.
  Mezuniyet Sonrası
  Programdan mezun olan öğrenciler, "Ev ıdaresi Önlisans Diploması" alırlar. Ev ıdaresi programından mezun olan öğrenciler,Aile Ekonomisi ve Beslenme Öğretmenliği, Aile ve Tüketici Bilimleri, Aile ve Tüketici Bilimleri Öğretmenliği programlarına sınavla dikey geçiş yapabilirler. Ayrıca bu programdan mezun olan öğrenciler Dikey Geçiş Sınavı’na girmeden Anadolu Üniversitesi ışletme - İktisat Fakültelerinin İşletme ve İktisat bölümlerine doğrudan dikey geçiş yapabilirler.

  Ev İdaresi Bölümü Olan Üniversiteler ve Fakülteleri


  • GAZİ - MESLEKİ EĞİTİM FAKÜLTESİ
  • ANADOLU - AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ

   
 2. Misafir

  Misafir Guest

  Gerçekten en kısa ve en net açıklamaydı,çok teşekkürler..