Erkeklerde stres kilo aldırır mı

Erkekler bölümünde yer alan bu konu deep tarafından paylaşıldı.

 1. deep

  deep Harbi Aktif Üye

  Erkeklerde stres kilo yapar mı?

  Londra’da yapılan araştırma, stresin erkek beğenisini değiştirdiğini ortaya koydu. Araştırmaya katılan stres altındaki erkekler, normalin üstünde kilolu, fazla kilolu ve obez kadınları daha cazip buldu.

  Londra'daki Westminister Üniversitesi'nde yapılan araştırmaya göre yaşları 18 ile 42 arasında değişen 81 erkeğin tercihleri incelendi.

  PLUS ONE dergisinde yayınlanan sonuçlara göre araştırmayı yürüten Viren Swami, "Sonuçlarımız stresli erkeklerin beden kitle endeksi daha yüksek olan kadınları daha çok beğendiğini ortaya koyuyor. Gönüllülere normal kilolu, fazla kilolu ve obez kadınlar gösterildi." dedi.
  erkeklerde-stres.jpg
  Viren Swami, araştırmaya katılan erkeklerden 41'ine zorlu matematik soruları çözdürerek ve onları sıkacak iş görüşmesi yaparak stres seviyelerini yükseltti. İş görüşmesi yapan erkeklere bir mikrofon verildi ve 5 dakikalık bir sunum yaptırıldı. 40 erkek ise sessiz bir odada rahatladı.

  Bunlardan sonra 81 deneğe farklı kilolarda kadınların fotoğrafları gösterildi ve 1'den 10'a kadar puan vermeleri istendi. Puanlama sonucunda normalin üstünde kilolu, fazla kilolu ve obez kategorilerindeki kadınların daha yüksek oy aldığı görüldü.
   
 2. deep

  deep Harbi Aktif Üye

  Sigarayı bir bırakın görün stresi, sonrasında gelecek kiloları da bir görün :)