En Hızlı Tarayıcı Hangisi ( Cevabı Haberde. )

Teknoloji Haberleri bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  En yeni güncellemelerden sonra, hangi tarayıcı web sayfalarını daha hızlı açıyor? Firefox mu, Internet Explorer mı yoksa Safari mi? İlginç sonuçlar, bu haberde.

  Son güncellemeler, tarayıcılar arasındaki savaşı daha da alevlendirdi. Pazar liderliğini elinde bulunduran Internet Explorer'ı devirmek isteyen Firefox, 3.0 sürümüne adım adım yaklaşırken, artık Windows'ta da çalışan Safari, varlığını kabul ettirmek için geliştirilmeye devam ediyor. Gadgetzone sitesinin yaptığı testin sonuçlarını okurlarımızla paylaşıyoruz.

  Nasıl Test Edildi?

  Tarayıcıların test edildiği sistem; Windows XP yüklü, 1.73GHz Pentium M işlemcili 1GB RAM'li bir bilgisayar. Sayfa açma ve sayfa yenileme olarak iki aşamada gerçekleşen testin sonuçları ise aşağıdaki grafiklerde mevcut.

  Grafikler Ne Diyor?

  Grafiklerde de görüldüğü gibi Apple Safari, hem sayfa açma hem de sayfa yenileme konusunda diğer tarayıcılara fark atıyor ve daha kısa zamanda bu işlemleri gerçekleştiriyor.

  2. sırada yer alan Firefox'un aldığı rakamların yanı sıra Internet Explorer ise en yavaş tarayıcı olarak testten çıkıyor.
   
  Son düzenleme: 1 Ağustos 2011
 2. ShadoW

  ShadoW sıradan bi üye

  Safari'yi deneyim bakalım.. Bizim Formun yüklenmesi , sayfa yenilemesi ne kadar hızlı görelim.


  Gerçekten başarılı ve sorunsuz olarak çalışırsa. ! Safari sürümlerini Eklentilerini sizlerle paylaşıcam.


  Ayrıca Safari'nin Sitesi(apple) özel bir teste tabii tutmuş programı !

  Ne kadar tarafsız bilinmez ama

  HTML - ' de Safari EN HIZLISI ( Açıkara farkla )
  JAVA Script ' de Yine Safari EN HIZLISI ( büyük farkla önce fakat - JAVA' da OperaWebBrowser Safari'nin arkasında devam ediyor. )
   
  Son düzenleme: 22 Mayıs 2008