Dortmund - Galatasaray (2000)

Galatasaray bölümünde yer alan bu konu manaq_kız tarafından paylaşıldı.

 1. manaq_kız

  manaq_kız Harbi Aktif Üye

  Galatasaray Uefa kupasında emin adımlarla ilerliyordu. Bologna’yı eleyen Galatasaray’ımız çeyrek finale çıkmak için Almanya’nın Dortmund takımı ile eşleşti.

  İlk maç 2 Mart 2000’de Dortmund’un sahası Westfalen’de oynanacaktı. Maç günü futbol tarihinde pek yaşanmayan bir olay olmuştu .Gurbetçi taraftarlarımız büyük bir özveri ile neredeyse bütün biletleri almışlar ve deplasman olarak gittiğimiz Westfalen’i adeta Ali Sami Yen’e çevirmişlerdi.


  Bu büyük sevgi seli karşısında Galatasaray’ımız maça kükreyerek başladı. Oldukça baskılı oynayan Galatasaray’ımız bu baskının meyvesini 32. dakika da Arif’in soldan ortasına dönerek vuran Hakan Şükür’ün golüyle aldı. Galatasaray o gece durmak bilmiyordu. Hakan Şükür’den sonra ise sahneye unutulmaz 10 numaramız Hagi çıktı ve süper bir vuruşla Lehmann’ı avlayarak skoru 2-0’a getiren golü attı.

  Galatasaray ilk yarıyı 2-0 önde kapatmıştı. 2. yarıda ise gol şov yerine Hagi şov vardı. Hagi sol kanatta futbol ve Galatasaray adına öyle işler yapıyordu ki herkese futbolun profesörü olduğunu bir kez daha kanıtlıyordu. Özellikle iki kişinin üstünden Ergün’e verdiği aşırtma pas benim aklımdan hiç çıkmıyor.

  Galatasaray’ımız maç bittiğinde Uefa kupasında çeyrek finale çıkmak için büyük bir avantaj yakalamıştı. Dortmund maçında Galatasaray’ımızı destekleyen bütün gurbetçi vatandaşlarımıza tekrar buradan saygı ve teşekkürlerimizi sunarım bu büyük ve unutulmaz gecede çok büyük payları var.