Danıştay katsayıyı yine durdurdu

Eğitim Haberleri bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Danıştay 8. dairesi YÖK'ün 17 Aralık tarihli kararını yine durdurdu. YÖK, Meslek liseli öğrencilerin kendi alanları tercihlerinde 0.15, alan dışı tercihlerde 0.13 ile çarpılmasına karar vermişti. Ancak Danıştay yine yürürtmeyi durdurarak skandala imza attı.

  Bu kararın alınmasında başrolü İstanbul Barosunun yaptığı başvurusu oynadı. YÖK'ün karara itiraz etme hakkı mevcut ve itiraz etmesi bekleniyor.

  Kendi yorumumuda yapmak istiyorum, yazıklar bu milletin evlatlarını tehdit görüp üniversiteye girememeleri için elinden geleni yapanlara. Ahmet Necdet Sezer denen adam bütün yargı mensuplarını kendi görüşünden olan insanları atadı. Ama elbet Sayın Abdullah Gül'de Anayasa Mahkemesi üyeleri atayacak, danıştay üyesi atayacak, hsyk üyesi atayacak. 2012-2013'lere kadar sürün saltanatınızı. Atatürkcüyüm diye geçinenlerin hepsi milletin egemenliğine karşı geliyorlar. Siz böyle kararlar verdikçe AKP daha çok seçilir ve de seçilmelidir.... Bu mevkiiler elbet gelip geçici. Bende Endüstri Meslek Lisesi mezunuyum, sırf birilerinin yolunu tıkamak için bu ülkenin gençlerinin eğitim hakkını elinden alanlara yazıklar olsun...

  Son sözüm gün gelir devran döner, bu günlerde geçer....