cahilliğin bu kadarıda olmazki

pala dayı Harbi Aktif Üye
türk topluluğu müslüman bir toplumdur.her ne kadar hurafeler varsada bizler müslümanlığımızı inkar etmeyiz,amaaaaa bakın benim etrafımdaki insanlarda,gazetelerde,televizyonda vs.yerlerdeki cahilliğinde ötesinde duyduklarıma ,,adamın borcu var ödemiyor bahanesine bakın,yukarıdakide biliyor kardeşim yok işte o bana verirse bende sana vercem.....ölüm haberi alıyor ya keşke bilseydik dedemede annemin selamını söylerdik diyor......oruç tutmuyor,tutanada sen niye tutuyonki bu zamanda olurmu o araplar zamanındaydı diyor.başını örten çağ dışı oluyor,sakalı olan yobaz oluyor,az birşey dindar olana bağnaz tutucu diyorlar,cenazelerde alkış tutup ölen insanın sevdiği müzikleri çalıyorlar,inanın dostlar bu yazdığım örnekler devede kulakl bile deyil.....bu insanlara sorun hepside müslümanız derler,doğrudurda onlar uzun süredir uyutulutorlar ama farkında deyiller uyandırmak lazım,kurtarmak lazım hepimize görev düşüyor....kıssadan hisseyi dikkat ve i,bretle okuyalım lütfen dostlar...delikanlı sahile yakın kayalıklardan denizi seyrediyormuş çok dalga olduğundan balıklar sahile vurmuş binlerce balık can çekişiyormuş,ihtiyar bir dede telş içerisinde eline aldığı balığı denize atıp bir diğerini alıyor peş peşe denize atıyor.delikanlı delimi bu adam bilerce balık suya atmakla bitermi diye düşünüp ihtiyarın yanına gidip dede ne yapıyorsun sen bu kadar balık denize atmakla bitermi ne farkedecekki bırak yorma kendini demiş,ihtiyar telaş içerisinde derki evlat bende biliyorum bitmeyeceğini bak şu elimdeki balığa der,balık çırpınıp durmaktadır,balığı denize doğru fırlatır baalık hızla yüzerek uzaklaşır.ihtiyar evlat der pnun için çok şey farketti o hayata döndü der.....bilmem anlatabildimmi.

Son düzenleme moderatör tarafından: