Balık Burcunun Özellikleri

Burçlar & Fal Dünyası bölümünde yer alan bu konu SüKuN tarafından paylaşıldı.

 1. SüKuN

  SüKuN Harbi Aktif Üye

  Balık Burcunun Özellikleri


  (şubat 19 - mart 20 / Pisces)

  İdareci gezegeni: Jüpiter, Neptün

  Elemanı: Su

  Karakteri: Değişken

  Cinsiyeti: Dişi

  Uğurlu günü: Çarşamba

  Uğurlu sayısı:
  7

  Uğurlu rengi: Deniz Yeşili ve Mavisi

  Uğurlu taşı:
  Mercan,Yeşil Safir

  İdare Ettiği Organ:
  Ayaklar ve ayak bilekleri

  Olumlu Özellikleri:Özverili, yol gösteren, fedekar, sezgileri güçlü insan

  Olumsuz Özellikler:
  Aşırı kırılgan, bağımlılığa yatkın, çelişkili kişilik


  Anlaştığı burçlar:
  Yengeç, Akrep, Anlaşamadığı burçlar: Kova, Terazi, İkizler,

  Zıt burcu: Başak (Zıtlaşarak anlaşır)

  Balık burcunun iki yöneticisi var. Biri bolluk, bereket ve iyi niyetin sembolü Jüpiter. Diğeri hayaller, imajlar, rüyalar sembolü Neptün.

  Elemanı “Su” olan Balık Burcu, ırmakların akan ve sürekli değişen özelliklerine sahip. Neptün enginlik, sonsuzluk, gizem ve bilinmeyeni yönetir.Balık tiplerinin gizemi de işte buradan gelir. Ancak, Zodyak’ın en anlaşılmaz ve birbirine pek benzerlik göstermeyen tipleri balık burcundan çıkar.

  Bir Balık’la karşılayıp, “Aaa benim tanıdığım diğer Balıklar’a hiç benzemiyorsun” diyebilirsiniz. Çünkü, denizlerde yaşayan balıklar kadar çok çeşitlilik gösterirler.

  Yunus, balina, köpekbalığından tutun da kayalıklarda yaşayan mercanlara, akvaryum balıklarından nehrin akış yönünde yüzen alabalıklara kadar değişik tiplerine rastlamak mümkün.

  Hatta okyanusun karanlık derinliklerinde yaşayan balıklar gibi sessiz, içine kapanık ve karanlık tiplerine de rastlayabilirsiniz. Ve bütün bu balıklar nasıl farklı özelliklere sahiplerse, Balık Burcu tipleri de öylesine
  benzemez özelliklere sahiptirler.

  Birbirine benzeyen tek ortak yönleri ise, yön bulma duygularının kendilerinin bile anlayamayacağı biçimde gelişmiş olması. Yani sezgilerinin gücü. Bir de sularda yaşayan bütün balıklar gibi kaygan oluşları…

  İşte bu iki özelliği Balıklar’ın tamamında görebilirsiniz. Avucunuzda sıkı sıkı tuttuğunuzu düşündüğünüz, tam yakaladığınıza emin olduğunuz bir anda elinizden bir anda kayabilir.

  Ve size dönüp tam da yolculuğa çıkacağınız bir anda “gitme” deyiverirler. Bu ne bir kapristir, ne de herhangi bir düşünceden kaynaklanıyordur. Sadece sezgilerini dile getirmiştir.


   
 2. XİLAX

  XİLAX HaRbİ KıZ

  saol kardeş güzel pauylaşımmm