ANS TV Frekans

Uydu Frekansları bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  ANS TV Frekansı

  Azerbaycan'ın 1991'de kurulan ilk özel televizyonu ANS TV'nin frekans bilgileri bu sayfamızda bulunmaktadır. Açılımı Azerbaijan News Service olan kanalı üç girişimci genç gazeteci kurmuştur. ANS Şirketler Grubu'nun bünyesinde faaliyet gösteren kanal hem Türksat 2A'da hem de Azerspace-1 uydusunda yayınlarını sürdürmektedir.

  Sovyetler Birliği dağılıp Azerbaycan devletinin bağımsızlığını ilan ettiği o yıllarda ülke meseleleri hakkında haberler yapan ilk özel kanal olma hüviyetini taşıyan ANS TV, Ermenistan ile olan savaşlarda savaş muhabirliğinin yanı sıra savaş kahramanlık hikayelerinin işlendiği harika belgesel yapımlarının da adresi olmuştur. Kanalın kurucularından ve kameramanlarından Chingiz Mustafayev Hocalı Katliamı'ndaki vahşeti dünyaya gösteren kameremandır. Savaşta şehit edilen Chingiz Mustafayev Azerbaycan'ın milli kahramanlarındandır.

  2007'den 2008'e kadar yayınlanan Türkün Meseli programında ilk defa Türkiye Türkçesi kullanmış ancak daha sonra Azerbaycan Milli Meclisi'nin aldığı karar doğrutulsunda Türkiye Türkçesi ile yayının yasaklanmasından ötürü bu girişim sekteye uğramıştır. Ans TV Tezlik

  ANS TV Uydu Frekans Bilgileri
  ans-tv-frekans.jpg
  FrekansPolarizasyonSembol OranıFECUydu
  11001Yatay (H)32003/4Türksat 2A
  11135Yatay (H)275005/6Azerspace

   
  Son düzenleme: 13 Aralık 2014