''ALLAH'' demenin sağlığa faydası

İslamiyet bölümünde yer alan bu konu gizems tarafından paylaşıldı.

 1. gizems

  gizems HaRbİ PrEnSeS

  Hollandalı bir psikolog olan Vander Hoven Kur’an okumanın ve ALLAH kelimesini tekrar etmenin hastalar ve sağlıklı insanlar üzerindeki etkilerini bulduğunu açıkladı.

  Hollandalı profesör üç yıldan beri bir çok hasta üzerinde araştırma ve çalışmasını yaparak yeni buluşuna ulaştığını söyledi.
  Hastalarından bazılarının Müslüman olmadığını, bazılarının da Arapça bilmediğini belirten Hoven hastalarına ALLAH kelimesini öğrettiğini söyledi.
  Alınan sonucun çok mükemmel olduğunu, özellikle depresyon ve tansiyon hastalarında çok daha iyi sonuçlar verdiğini belirtti.
  Profesör Haven ALLAH kelimesini oluşturan harflerin psikolojik hastaların üzerindeki etkilerini açıkladı.
  -ALLAH kelimesinin ilk harfi olan –A- harfi solunum sisteminden direk çıkıyor ve nefes almayı düzenliyor.
  - Damaktan söylenen –L- harfi ise, (Arapçada çıkarıldığı şekilde) dil hafifçe damağın üst kısmına dokunuyor ve çene kısa bir duraklamayla birlikte aynı işlem tekrarlanıyor.(İki –L- harfi olduğu için) Bu işlem nefes alıp vermeyi rahatlatıyor
  - Son harf olan –H- harfi çıkartılırken akciğer ve kalp arasında bir ilişki oluşuyor ve işlem sonucunda kalp atışları düzeliyor.
  Bu araştırmayı yapan Hollandalı profesör Müslüman değil, fakat İslam ilimlerine ilgi duyan ve Kur’an-ı Kerim’in sırlarını araştıran bir psikolog.

   
 2. Rebel Angel

  Rebel Angel Harbi Kız

  way be hiç bilmiodum wala:D çokk saoll cnm ,,ellrine sağlık;)
   
 3. green_eyes

  green_eyes Üye

  gercekten cok saol herzaman tekrarlamalıyız güzel paylasım
   
 4. gizems

  gizems HaRbİ PrEnSeS

  sizde saolun yorumunuz için güzeller bbnede çok etkilendim mthiş bişey onun için silede paylaşmak istedim saolun canlarım:)
   
 5. KOLYELİ

  KOLYELİ Üye

  ilginç ama çok güzel sağol
   
 6. gizems

  gizems HaRbİ PrEnSeS

  önemli olan ilginç ama güzel olması değilmi canım:D