2011'de 1 milyar kişi internete cepten girecek

Teknoloji Haberleri bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Google Türkiye Endüstri Lideri Sedat Kılıç, 2008 sonunda 490 milyon 2011'de ise yaklaşık 1 milyar kişinin cepten internet kullanıcısı olmasını beklediklerini söyledi.

  ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Kemal Kurdaş Salonu'nda yapılan "TFT'08 (Technology for Trade) İnternet Şenliği"nde konuşan Google Türkiye Endüstri Lideri Sedat Kılıç, medya araçları arasında yüzde 34 oranla en fazla internetin kullanıldığını söyledi.

  "Global Teknolojik Dünyadan İçsel Bir Bakış, İnternet Dünyasında Yeni Açılımlar" adlı sunum yapan Google Türkiye Endüstri Lideri Kılıç, internet üzerinden alışveriş yapanların yüzde 60'ının erkek olduğunu bildirdi.

  Erkeklerin kadınlara oranla internet üzerinden daha sık alışveriş yaptığını anlatan Kılıç, dünya ortalamasına göre insanların ayda 11 saatini internette geçirdiğini belirtti.

  Türkiye'de insanların yüzde 52'sinin internete internet kafelerden bağlandığı vurgulayan Kılıç, şirketlerini reklamlarının yüzde 4'ünü internet üzerinden verdiklerini dile getirdi.

  İnternetin, zamanı kullanma alışkanlıklarını da değiştirdiğini anlatan Kılıç, "Medya araçları arasında en fazla internet kullanılıyor. İnsanlar medya araçlarından yüzde 34 interneti, yüzde 25 televizyonu, yüzde 13 radyoyu ve yüzde 4 oranında da gazeteyi kullanıyor" diye konuştu.

  Etkinlik kapsamında internet üzerinden iş yapan çeşitli firmaların temsilcileri sunumlar yapacak. Performans gösterilerinin da yapılacağı şenlikte bazı firmalar katılımcılara çeşitli hediyeler dağıtacak. İnternet şenliği yarın sona erecek.

  CnnTURK