2011 Polis Haftası Kutlamaları

cicozz Çocukluk cicozlarda saklı
2011 Polis Haftası Kutlamaları, Polis Haftası Kutlama Programları, 2011 Polis Haftası Etkinlikleri

Yurdumuzun bir çok yerinde çeşitli etkinliklerle Türk Polis Teşkilatı‘nın 166. yıldönümü kutlanmaya başlandı.

Antalya’da 2011 Polis Haftası Kutlamaları
Türk Polis Teşkilatının 166. yıldönümü Antalya ve ilçelerinde çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Türk Polis Teşkilatının 166. yıldönümü nedeniyle Antalya’nın Manavgat, Korkuteli, Kumluca ve Kemer ilçelerinde çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Van 2011 Polis Haftası Kutlamaları

Van‘ın Muradiye İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından 10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi.

İlk ve ortaöğretim okullarında eğitim öğretim gören öğrenciler arasında hafta nedeniyle düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere düzenlenen törenle ödülleri verildi.

Bandırma‘da 2011 Polis Haftası Kutlamaları
Bandırma İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından 10 Nisan Polis Haftası kapsamında şehitler için Mevlid-i Şerif düzenlendi.

Bandırma Haydarçavuş Camisi‘nde akşam namazından sonra düzenlenen Mevlid-i Şerif‘i Kaymakam Ali Mantı, Emniyet Müdürü Abdülkadir Çılman, polis memurları ve çok sayıda vatandaş da dinledi. Bandırmalı hafızların okuduğu Mevlid‘de şehitlerimiz için dua edildi.

Iğdırda 2011 Polis Haftası Kutlamaları

Emniyet Teşkilatının kuruluşunun 166. yıldönümü dolayısıyla Iğdır'da iki ayrı camide mevlit okutuldu.
Kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Hacı Hacer Cami ile Merkez Camisi'nde, görev başında şehit olan polisler için mevlit ve Kuran-ı Kerim okutuldu.

Tuncelide 2011 Polis Haftası Kutlamaları

Tunceli'de Polis Haftası etkinlikleri kapsamında, Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği, Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Asayiş Ekipler Amirliğinin hizmet binaları ile 10 adet hizmet aracı, törenle hizmete açıldı.
İl Emniyet Müdürü Ertan Yavaş, törende yaptığı konuşmada, her anı gururla dolu 166 yılı geride bıraktıklarını belirterek, tüm yurtta olduğu gibi Tunceli'de Polis Haftası'nı çeşitli etkinliklere kutladıklarını söyledi.

Bingöl'de 2011 Polis Haftası Kutlamaları

Bingöl'de anaokulu öğrencileri, İl Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ederek, polis memurlarının Polis Bayramı'nı kutladı.
Zübeyde Hanım Anaokulu'nda okul öncesi eğitim-öğretim gören 90 öğrenci, Karşıyaka Anaokulu'ndan 70 ve Hulusi Bey İlköğretim Okulu'ndan 10 öğrenci, 'Polis Haftası' dolasıyla İl Emniyet Müdürü Ahmet Akbal'ı ve şubeleri ziyaret etti.
Ziyarete gelen öğrenci grupları Emniyet Müdürü Akbal'a çiçek verdi. Örencilere emniyet birimlerini gezdiren Akbal, ziyaretlerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Erzincan'da 2011 Polis Haftası Kutlamaları

Etkinlikler kapsamında, Erzincan'da polis memurları kan bağışında bulundu.
Türk Kızılayı Erzincan Şubesi tarafından, Cumhuriyet Meydanı'na kurulan çadıra gelen polis memurları, kan verdi.
İki gün açık kalacak olan kan bağış çadırına Erzincan Polis Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, emniyet personeli ve vatandaşlar da ilgi gösterdi.

Yozgatda 2011 Polis Haftası Kutlamaları
Yozgat’ta Polis Haftası etkinlikleri kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü ve Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO), Yozgat Şehitliği'ni ziyaret ederek, dua edip şehit mezarlarına karanfil bıraktı.