Serenay Aktaş Kimdir

Serenay Aktaş, 1 Ekim 1993 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen kadın futbolcudur. Türkiye’de en tanınır kadın futbolcuların başında gelen Serenay Aktaş’ın hayatı ve biyografisi hakkında bilgiler bu yazımızda.

Survivor Serenay Aktaş

Serenay Aktaş’ın Hayatı

İstanbul’da yaşayan bir ailenin çocuğu olarak 1 Ekim 1993 Bakırköy’de doğan Serenay, lise yıllarında 15 yaşındayken Zeytinburnuspor’un kadın takımında futbola başladı. Bir sene burada oynadıktan sonra iki sezon Fatih Vatan Lisesi Spor’da Kadınlar 2. Ligi’nde top koşturdu. Akdeniz Üniversitesi’ni kazandıktan sonra okuduğu üniversitenin takımlarından 1207 Antalyaspor takımına geçti. Forvette oynayan Serenay attığı gollerle ön plana çıktı ve bu takımda oynadığı 19 maçta 24 gol kaydederek herkesin dikkatini çekti.

Acun Ilıcalı’nın da dikkatinden kaçmayan Serenay 2014’de Dominik’te düzenlenen Survivor Ünlüler Gönüllüler yarışmasında ünlüler takımında yer aldı. Burada üç ay gibi bir süre yarışmada kalarak tanınırlığını iyice artırdı ve yarışmadan sonra Figüran isimli bir filmde başrol oynadı. Daha sonra reyting rekorları kıran ve özellikle kızların ilgiyle izlediği Kaçak Gelinler dizisinde Pınar karakterini canlandırmıştır. Bu onun ilk televizyon deneyimi değildir. Daha önce Arka Sıradakiler, Kalbim Seni Seçti, Yahşi Cazibe, Türk Malı, Kanıt ve Muhteşem Yüzyıl gibi dizilerde irili ufaklı rollerde oynamıştır. Survivor’a katılmadan önce Çılgın Dershane 3 filimde de rol almıştır. Bunun yanında reklam filmleri ve kliplerde de boy göstermiştir.

1207 Antalyaspor ile başarılı bir futbol grafik çizen Serenay’ı, kadın futbol şubesini yeni açan ve 3. Lig’de bulunan Beşiktaş 21 Ocak 2015 günü transfer etti. Bu transfer basında ve sosyal medyada yankı buldu. Ancak kısa bir süre sonra Acun Ilıcalı öncülüğünde TV8 ekranlarında düzenlenen ve son 10 yılın en iyi yarışmacılarının katıldığı Survivor All Star yarışmasına katılacağı için Beşiktaş ile olan sözleşmesi iptal edildi.

2015 Survivor All Star yarışmasında Ünlüler takımında son 4 isim arasına kalan Serenay, Doğukan’ın ismini yazmasının ardından adadan gitme adayı oldu. Merve Aydın, Hilmicem ve Hasan ile SMS oylamasına çıkan Serenay oyu daha az olduğu için adadan elenen isim oldu.

Serenay Aktaş Nereli : İstanbul
Serenay Aktaş Kaç Yaşında : 29
Hangi Burç : Terazi Burcu
Hangi Takımda Oynuyor : 1207 Antalyaspor (Beşiktaş ile olan anlaşması iptal edildi)
Hangi Takımı Tutuyor : Galatasaray