Merve Oflaz Kimdir

Merve Oflaz

Merve Oflaz, 23 Mayıs 1988 tarihinde İstanbul’da hayata gözlerini açtı. İlköğretim ve lise eğitimini de doğduğu şehir İstanbul’da gören Merve, liseden sonra yüzme ve tenis deneyimlerini bir kulüpte antrenörlük yaparak insanlara öğretti. Aynı zamanda üniversiteye de hazırlandı ve Marmara Üniversitesi’nin Spor Akademisi bölümünü kazandı.

2009 yılında Show TV ekranlarında yayınlanmaya başlayan ve büyük ilgi gören ve bir Acun Ilıcalı yapımı olan Var Mısın Yok Musun? adlı yarışma programına katıldı ve orada ilk kez milyonların gözü önüne çıktı. Bu yarışmada Hamdi Bey’in 81 bin TL’lik teklifine varım demişti.

Merve Oflaz Hayatı

2010 yılında yine Acun Ilıcalı yapımı olan Survivor Kızlar Erkekler adlı yarışma programına katıldı. Dünyanın en zorlu yarışma programı olarak bilinen bu yarışmada ıssız bir adada açlığa ve rakiplerine karşı mücadele etti. Bu yarışmada şampiyon olarak Survivor yarışmalarında şampiyon olan ilk kadın yarışmacı oldu ve 500 bin TL’lik ödülü kazandı.

Yarışma bittiktan sonra televizyon dizilerinde de görmeye alıştığımız ve artık bir televizyon yüzü olan Merve Oflaz ilk olarak Show TV’de yayınlanmaya başlayan Muhteşem Yüzyıl dizisine Ayşe Hatun karakteriyle konuk oyuncu olarak katıldı. Daha sonra 2012 yılında Kalbim 4 Mevsim adlı dizide Aslı karakteriyle başrol oynadı ve bu dizi 16 bölüm sürdü. İki yıl sonra Not Defteri adlı gençlik dizisinde rol aldı. Aynı yılın sonlarında Güzel Köylü dizisine konuk oyuncu olarak katıldı.

Bunun yanı sıra bazı reklam filmlerinde de görmeye alıştığımız Merve Oflaz’ın İstanbul’da işlettiği bir pilates salonu vardır.

2015 yılında düzenlenen ve son on yılın en iyilerinin yarıştığı Survivor All Star yarışması için tekrar Survivor adasının yolunu tuttu. Bu yarışmada ünlüler takımında yer aldı. Yarışlarda performansı vasatın bile altında olan Merve Oflaz üç kez adadan gitme adayı gösterilmiş, üçünde de adada kalmıştır. Survivor All Star’ın yedinci haftasında da gitme adayı gösterilen Merve halk oylaması sonuçlarına göre yarışmadan elenen isim olmuştur.

Dominik dönüşü bir süre medyada gözükmeyen güzel oyuncu 2015’te ATV’de yayınlanan Eve Dönüş filminde boy gösterdi. Bir sonraki sene yine bir ATV dizisi olan Kertenkele dizisine konuk oyuncu oldu. O sene ATV’de başlayıp pek de uzun sürmeden ekranlara veda eden Rengarenk dizisinde başrol oynadı.

Merve Oflaz 2017 yılından beri ekranların en uzun soluklu dizilerinin başında gelen Arka Sokaklar serisinde Bahar Ayan karakterini canlandırıyor.

Merve Oflaz Kaç Yaşında : 35
Merve Oflaz Hangi Burç : İkizler Burcu
Merve Oflaz Aslen Nereli : İstanbul, Beykoz