Yüz şekillerine göre makyaj teknikleri

deep Harbi Aktif Üye
Yüz şekillerine göre makyaj teknikleri nelerdir, Yüz Şeklinize Göre Makyaj Nasıl Yapılır, Yüz Şekillerine Göre Makyaj Önerileri
makyaj.jpg
Yüz Şekillerine Göre Makyaj

Düz üçgen yüzlerde alin bölümü dar, çene bölümü geniştir, dolayısıyla alin bölümünü ortaya çıkarmak için açık renk fondöten kullanarak aydınlatmalı alin bölümü aydınlatılırken özellikle göz kenarları ve şakaklar da unutulmamalıdır, çene bölümünü geri çekmek için koyu renk fondöten kullanarak gölgelemeliyiz.

Koyu fondöten ile tam kulak altından aşağı çeneye inilerek ve yanak çukuruna doğru gölgeleme yapılır. Gölgeler çene altından boyna doğru devam edip iyice dağıtılmalıdır.

Allık elmacık kemiği üzerine yuvarlak bir şekilde uygulanır. Kesinlikle köseli hatlar yapılmamalıdır.

Alin dar olduğu için kaslar ve gözler birbirine uzak ifade verilecek şekilde boyanır .

Ters Üçgen Yüz

Bu yüz seklinde alin bölümü geniş, çene bölümü dardır. Dolayısıyla alin bölümünün daraltılıp ki bunu 1-2 ton koyu renk fondöten kullanarak gölgeleme işlemi ile yapabiliriz, çene kemiklerinin daha belirgin hale getirilmesi gerekmektedir . Belirgin hale getirmek istediğimiz bölümler için de açık renk fondöten yardımı ile aydınlatma işlemi yapabiliriz.

Alin koyu renk fondöten ile her iki yanına gölgeleme yapılarak daraltıldıktan sonra belirgin ve göze çarpan görüntüsü dengelenmiş olur. Ardından açık renk fondöten ile kulak memesinden yanak çukuru ve çeneye doğru aydınlatma işlemi yapılır ki böylece dar olan çene daha belirgin bir hal alır.

Alin geniş olduğu için gözler ve kaslar birbirine yakin ifade verecek şekilde boyanır.

Allık elmacık kemiği üzerinden ve gözün uç bölümüne doğru elips seklinde uygulanır.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Üst