Yumurtlayan Horoz

Ömer
Yönetici
Horoz yumurtladı, Yumurtlayan horoz
Horoz yumurtlar mı? Alın size soru horuz mu yumurtadan çıkar, yumurta mı horozdan?
Muş'ta Hakkı lakaplı 3 yaşındaki bir horozun yumurtlaması kentte günün konusu oldu. Veterinerler horozun fizyolojik bozukluğu olduğunu ifade ederken, Van 100. Yıl Üniversitesi'nde Hakkı'nın gen haritası çıkarılacak.

horozyumurta.jpg

Nizabettin Tuncer'in horozunun yumurtlaması, Muş'ta günün konusu oldu. Hakkı 3 yaşındaki horozun yumurtasının bıldırcın yumurtası kadar olduğu görüldü. İlk defa bir horozun yumurtladığını gördüğü söyleyen Tuncer, "Eşim horozun kümeste ses çıkardığını söyledi. Ben de gittim baktım ki yumurta var. Ben de arkadaşlara böyle bir mucize olabilir mi diye sordum? İlk defa böyle bir şey gördüm" dedi.
horozyumurta2.jpg

Veteriner Ali Tuncer de, "Anormal bir durum. Hayretle karşılanacak bir şey. Bu hayvanda büyük bir ihtimal fizyolojik bir bozukluk var. Bu bilim dışı bir olay. Böyle bir olay olmaması gerekir. Aynı anda hem erkeklik organlarına, hem de dişilik organlarına sahiptir diye düşünebiliriz" diye konuştu.

Veteriner Ali Tuncer, Van 100. Yıl Üniversitesi Kanatlı Hayvan Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Timur Gürhan ile de görüştüğünü horozun DNA'sı ile gen haritasının çıkarılmasını istediğini söyledi.

 
Son düzenleme:

Benzer Konular

Yanıtlar
7
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
1
Görüntülenme
3B
Şarkı Sözü Cezanın Bütün
Yanıtlar
1
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Üst