YOUTUBE'YE GİRİŞ

ken_50 Üye
YouTube'a girmenin en kolay yolu
Herkesin bildiği gibi dünyaca ünlü video paylaşım sitesi YouTube ülkemizde yasaklanmış durumda...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Ben giriyorum, siz de girin" açıklamasından sonra YouTube'a girmenin birçok yolu basında ve forum sitelerinde açıklandı.

YouTube'a girebilmenin bir yolu Proxy serverlar kullanmak, fakat bu yönetm sadece görülemeyeni görmek amacıyla hareket edildiğinde başarılı. Yani iş yasaklı bir siteden, bilgisayara veri indirmeye, sitelere üye olmaya, üyeliğiniz olan siteye girmeye, ya da benzeri diğer güvenlik sorunlarına gelince bu siteler, yarardan çok zarar getiriyor gibi.

Örneğin bir YouTube videosunu indirmek için bilgisayarınıza reklam yazılımları ya da casus programlar yerleşmesini istemiyorsanız, siz de bu yöntemi bir an önce terk etmeyi düşünmelisiniz.

Peki YouTube'a girmenin risksiz ve kolay bir yolu yok mu?

"Turksecurityteam" sitesinin hazırladığı bir program sayesinde YouTube kapısı tamamen Türkiye’ye açılmış oldu. TST adı verilen bu program ile YouTube yasağını sadece 1 dakikada tamamen kaldırmak mümkün... Yapmanız gereken tek şey aşağıdaki linkte yer alan kurulum dosyasını indirmek ve kurulum işlemlerini izlemek... Kurulum tamamlandığında "Ktunnel, dtunnel, vtunnel, nypas, browseunblocked" gibi riskli sitelere ihtiyacınız olmadan YouTube'a direk giriş yapabileceksiniz.

Nasıl indireceksiniz?

- Yukarıda bulunan 'indirme' linkine tıkladığınızda karşınıza çıkan sayfada ''Free User'' butonunu tıklayın.

- Tıkladıktan sonra ekrana gelen rakam geriye doğru kendiliğinden sayacaktır. (Tahminen 50 ya da 30'dan geriye doğru sayacaktır.) Sayı sıfırlandıktan sonra ekrana download butonu gelecektir.

- Download butonuna basarak programı önce bilgisayarınıza indirin. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra indirdiğiniz dosyayı tıklayarak kurmaya başlayın.

- NOT: Programı kurarken tüm internet sayfalarını kapatmanız tavsiye ediliyor.
 
Son düzenleme moderatör tarafından:

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
7B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Üst